1 i 2 sierpnia. Perły Małopolski wystartują w Wapiennym


Opublikowane w wt., 07/07/2020 - 09:25

Uzdrowisko Wapienne leży na granicy Magurskiego Parku Narodowego. Jest to dogodny punkt wyjściowy na szlaki turystyczne m.in. do rezerwatu skalnego Kornuty – najstarszego rezerwatu przyrody w Beskidzie Niskim. To właśnie to miejsce upodobali sobie biegacze i organizatorzy Pereł Małopolski. Biegacze zawitają tutaj po raz czwarty. Impreza miała odbyć się w maju (30 i 31 maja), ale z powodu pandemii została odwołana.

– Zapowiadaliśmy, że konkretne terminy Pereł Małopolski podamy, jak tylko poznamy kolejne etapy rządowego planu odmrażania gospodarki i tak się stało. Właśnie wznowiliśmy zapisy na sezon 2020. Mamy cztery lokalizacje, a w każdej z nich różnorodne trasy i oczywiście przedsmak górskiej przygody. Pierwszego sierpnia ruszamy z Ultra Perłą w Wapiennym w gminie Sękowa – informuje Karola Kaczkowska z Perły Małopolski Team.

Biegi w Wapiennym zaplanowano na dwa dni. Będą one inaugurowały cały cykl tegorocznych Pereł Małopolski. Drugiego sierpnia odbędzie się rywalizacja na krótszych dystansach oraz odbędą się biegi dla dzieci.

– Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 20 września zawitamy w Pieniny do Szczawnicy, 18 października w Gorce do Rabki-Zdroju i zakończymy 22 listopada w Skale – dodaje Karola Kaczkowska.

Zawodnicy, którzy uiścili opłatę startową na zawody w Skale i Wapiennym, będą automatycznie przeniesieni na nowe terminy imprez.

– Wiemy, że pojawią się pytania "a co jeśli nie dam rady pobiec"? Mamy świadomość, że nie wszystkim nowe terminy będą odpowiadać dlatego mamy kilka alternatywnych rozwiązań: zawodnicy, którzy uiścili opłatę startową i z uwagi na zmianę terminu zawodów nie będą mogli wystartować: będą mieli możliwość bezpłatnego przepisania pakietu startowego na inną osobę, będą mieli możliwość otrzymania voucheru, który uprawnia do zapisania się na dowolny bieg perłowy w sezonach 2020-2021 oraz będą mieli możliwość zwrotu 75% opłaty startowej. Pozostała część sumy wpisowego zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów operacyjnych, które zostały już wykonane – wyjaśnia Karola Kaczkowska.

Aby wystąpić o zwrot opłaty startowej, należy wysłać e-mail na adres kontakt@perlymalopolski.pl, w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (lokalizacja biegu)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy. Aby skorzystać z jednej z powyższych opcji, należy najpóźniej do 19 lipca zgłosić prośbę e-mailowo na kontakt@perlymalopolski.pl.

Więcej szczegółów i zapisy: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce