1. Lotto Półmaraton Lubelski – ponad tysiąc osób na mecie!

Opublikowane w pon., 23/10/2017 - 12:21

Ponad tysiąc osób ukończyło pierwszą edycję Lotto Półmaratonu Lubelskiego. Start i meta biegu znajdowały się na gruntowanie przebudowanym stadionie miejscowego Startu.

Po wspólnym odliczaniu uczestnicy ruszyli po nowiutkim, niebieskim tartanie. W takich warunkach łatwo było stracić głowę i poczuć się jak nasze gwiazdy Adam Kszczot czy Angelika Cichocka. Trzeba było jednak powstrzymać fantazję, bo to nie biegi średnie a półmaraton i 21,097 km do pokonania.

Po krótkim fragmencie biegacze opuścili stadion i udali się na ulice miasta. Na koniec czekał jeszcze 100-metrowy finisz. Warunki do biegania były dobre, chociaż już osoby towarzyszące i kibice mogli narzekać na chłód.

Pierwszym historycznym zwycięzcą półmaratonu został Michał Biały z SKB Kraśnik, który uzyskał wynik 1:11:02. Drugi na mecie był jego klubowy kolega Kamil Młynarz z rezultatem 1:12:48. Na trzeciej pozycji uplasował się Paweł Wysocki, z czasem 1:14:01. Biegacz został też najlepszym mieszkańcem Lublina.

Wśród pań jako pierwsza na mecie zameldowała Aleksandra Jakubczak, która uzyskała wynik 1:23:16. Biegaczka na co dzień jest funkcjonariuszką Straży Granicznej. Jako druga w kolejności na mecie zameldowała się Patrycja Maśloch, z czasem 1:30:02. Podium uzupełniła Ewa Furmanik, która trasę pokonała w 1:31:21. Najlepszą mieszkanką miasta została Marta Waręciak, która w klasyfikacji generalnej zajęła piąte miejsce z wynikiem 1:32:45.

Pełne wyniki: TUTAJ

1. Lotto Półmaraton Lubelski ukończyły 1083 osoby w tym 204 panie. Wkrótce więcej zdjęć i szersza relacja.