Ostatnie pakiety na 10. PANAS Półmaraton Ślężański


Opublikowane w wt., 28/02/2017 - 08:44

Niewiele ponad 4 tygodnie pozostały do startu jednego z najbardziej niezwykłych i największych półmaratonów w Polsce, od wielu lat jednej z najważniejszych rund Ligi Festiwalu Biegowego.  

Biegacze dla Biegaczy. Półmaraton Ślężański z bazą w Sobótce wymyślili i organizują osoby czynnie uprawiające bieganie. - Wiemy co jest najważniejsze w organizacji zawodów - podkreślają z dumą organizatorzy z KB Sobótka. 

Półmaraton Ślężański to lider innowacyjności w krajowych biegach. -  Niektóre wprowadziliśmy jako pierwsi w Polsce! - podkreślają z dumą wskazując m.in. numery startowe z chipami RFID, z nazwiskiem i zdjęciem, smsy z międzyczasami i prognozą wyniku na mecie na cztery numery podane podczas rejestracji, międzyczasy i wyniki online, przedszkole dla dzieci uczestników, posiłek bez czekania w kolejce. 

Nie inaczej będzie w tym roku. Przy współpracy z firmą pomiarową KB Sobótka wprowadzi niespotykaną w biegach ulicznych w Polsce klasyfikacja OPEN Kobiet i OPEN Mężczyzn wg. przeliczników czasowych World Masters Athletics (Światowej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki). - Przeliczniki są staranie opracowane oddzielnie dla każdego rocznika i pozwalają porównywać jakość rezultatów bez względu na wiek - wyjaśniają gospodarze 10. PANAS Półmaratonu Ślężanskiego. 

Wyniki nowatorskiej - w polskich warunkach - klasyfikacji dostępne będą tuż po przekroczeniu mety. Tradycyjnie dla biegu w Sobótce kategorie wiekowe liczone będą co 5 lat.

Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowują ciekawy pakiet startowy (m.in. chusta wielofunkcyjna, piwo Namysłów, napój Zbyszko oraz opcjonalna koszulka techniczna), mnóstwo nagród (w tym losowanie 10 czeków o wartości 1 tys. zł, ufundowanych przez sponsora tytularnego Andrzeja Panasa). Wyróżnienia i medale będzie wręczał dwukrotny Mistrz Olimpijski w Maratonie (w barwach Niemiec) Waldemar Cierpinski.

Niezmiennie atrakcyjna, ale i trudna pozostaje trasa imprezy. Po starcie w Rynku w Sobótce do pokonania jest ok. 12 różnych podbiegów. Obiegając z lewej strony górę Ślęża (nazywaną Śląskim Olimpem, jedno z najsilniejszych miejsc energetycznych w Polsce) można obserwować jej majestat. Meta zlokalizowana jest przy nowoczesnej hali sportowej miejscowego gimnazjum.

Organizatorzy gwarantują niezapomnianą atmosferę. - Na każdym kroku spotkacie życzliwych ludzi, służby i pozytywnie emocjonalnych kibiców - przekonują. Podkreślają, ze dla 5-tysięcznej Sobótki półmaraton to wydarzenie szczególne. Wzrastające o ponad 100 proc "zaludnienie" miasta w jego terminie jest powodem do dumy mieszkańców. 

10. PANAS Półmaraton Ślężański wystartuje 25 marca. Można jeszcze dokonać zgłoszenia - jak informują organizatorzy, do limitu 5000 zgłoszonych brakuje kilkuset zgłoszeń.

10. PANAS Półmaraton Ślężański zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy maratończyk". Finałem cyklu jest PKO Festiwal BIegowy w Krynicy Zdroju, który w ósmej edycji odbedzie się w dniach 8-10 września. Więcej o LFB - TUTAJ.

10. PANAS Półmaraton Ślężański w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org


Polecamy również:


Podziel się: