10. Rybnicki Półmaraton Księżycowy: nowa, szybsza trasa na jubileusz!


Opublikowane w pt., 14/06/2019 - 10:03

Rybnicki Księżycowy to jeden z półmaratonów o najdłuższej tradycji na Śląsku. W tym roku świętuje swój dziesiąty jubileusz. A tej okazji dostał nową, szybszą trasę z mniejszą liczbą pętli. To gratka dla uczestników tego biegu i całego Biegowego Grand Prix Rybnika, którego jest częścią.

– Nowa trasa będzie łatwiejsza – zapowiada organizator Marek Pietras. – Mieliśmy takie sygnały, że ludzie, którzy chcieli bić rekordy omijali nasz półmaraton. Niektórzy nawet twierdzili, że jest cały czas pod górę. Nie wszyscy się z tym zgadzali, ale wysłuchaliśmy głosów i zmieniliśmy profil. Będzie bardziej płasko a, co za tym idzie, spodziewamy się lepszych rezultatów. Wszyscy uczestnicy na pewno pobiją swoje rybnickie życiówki, mam nadzieję, że te ogólne też.

Do tej pory trasa Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego składała się z trzech pętli po 7 km. Nowa będzie miała dwie po 10,548 km. – Mamy dziesiąty półmaraton, więc chcieliśmy zrobić 2 razy 10 km, żeby tych dziesiątek było jak najwięcej. Oczywiście trasa jest atestowana – zapewnia Pietras.

I to nie koniec jubileuszowych dziesiątek: zawodnicy preferujący jednak krótsze dystanse mogą wystartować na dychę a drużyny i firmy zrobić cztery dziesiątki w ramach Biegu Drużynowego. W tej konkurencji startują czteroosobowe zespoły, w których musi znaleźć się minimum jedna kobieta. Wszyscy startują jednocześnie a o zwycięstwie decyduje suma czterech czasów. Każda drużyna wybiega więc łącznie maraton a konkurencja ta zastąpi dotychczasową sztafetę 3x7 km. Bez zmian pozostaje Maraton Dwóch Serc, czyli rywalizacja w której o zwycięstwie decyduje suma czasów dwojga biegaczy kończących półmaraton.

– Mamy nadzieję, że nowa trasa się spodoba. Będzie biegła bulwarami wzdłuż rzeki Nacyny. To miejsce atrakcyjne dla biegaczy, stworzone specjalnie dla osób aktywnych fizycznie. Oczywiście pobiegniemy też przez Rynek, tego nie mogliśmy zmienić, bo wszyscy powtarzają, że to wyjątkowy moment a kibice sprawiają, że jeszcze się przyspiesza. Start i meta bez zmian, czyli na Kąpielisku Ruda .

Do biegu zgłoszonych jest już ponad 1100 osób. Zapisy nadal są możliwe, limit uczestników to 1400 osób. Start biegów 29 czerwca 2019 roku o godzinie 22:00. Wcześniej przewidziane są biegi dla dzieci.

10. Rybnicki Półmaraton Księżycowy to drugi etap III Biegowego Grand Prix Rybnika. Jego uczestników czekają jeszcze Kamień Extreme we wrześniu oraz Bieg Barbórkowy na początku grudnia.

10. Rybnicki Półmaraton Księżycowy w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce