„100 kilometrów na 100 lat". Biegała Biała Niżna [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 14/10/2018 - 20:14

W sobotę 13 października na trasach rolkowych w Białej Niżnej w gminie Grybów odbyła się sztafeta niepodległościowa „100 kilometrów na 100 lat". Wydarzenie wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów. 

Sztafeta wystartowała o godzinie dziewiątej rano, a jako pierwszy pobiegł Piotr Krok, wójt gminy Grybów.

– Jestem z biegaczami cały czas. Panuje tutaj wspaniała atmosfera i dopisuje nam aura. Nie spodziewałem się, że tyle osób pojawi się na naszym biegu! Przychodzą starsi, młodsi, a nawet całe rodziny! Serdecznie dziękuję wszystkim za przygotowanie biegu, a zwłaszcza panu Marcinowi, który przyszedł do mnie z tym pomysłem – powiedział nam Piotr Krok, wójt gminy Grybów.

Bieg miał charakter otwarty. Jego organizatorem była gmina Grybów oraz ZSZ w Grybowie. Każdy z uczestników miał do pokonania kilometrową rundę w pamiątkowej koszulce. Chętnych do pokonania symbolicznego kilometra nie brakowało. Organizatorzy przygotowali napoje, posiłek i wspaniałą pogodę. Inicjatorem biegu był Marcin Przetacznik, nauczyciel WF-u w ZSZ w Grybowie.

– Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i historii. Myślałem nad tym, w jaki sposób, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Mamy tutaj piękne trasy rolkarskie o długości 1 km i pojawił się pomysł, żeby zrobić sztafetę. Przedstawiłem pomysł wójtowi gminy Grybów panu Piotrowi Krokowi, który od razu zaoferował pomoc i ruszyliśmy do przygotowań. Odzew był niesamowity, a chętnych do biegania bardzo dużo! Wszystkim dziękuję na pomoc przy przygotowaniu i przeprowadzeniu naszej sztafety – mówi Marcin Przetacznik, organizator sztafety.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce