100 Meilen Berlin: Czy ktoś pobije polski rekord?


Opublikowane w wt., 13/08/2019 - 16:12

Przed rokiem Monika Biegasiewicz napisała nowy rozdział w historii 100 Meilen Berlin. Nie dość, że w upalnych warunkach wygrała te zawody, to jeszcze ustanowiła nowy rekord trasy. Bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę uczestniczkom tegorocznym biegu, bo do niemieckiej stolicy tym razem się nie wybiera. Podobnie jak Yoshiko Ishikawa, który w zeszłym roku triumfował wśród panów.

Z wynikiem 15:29:49 i 161-kilometrową trasą przebiegającą wzdłuż obalonego Muru Berlińskiego nie będzie się mierzyć zreszta żadna Polka. Nie zrobi również tego druga przed rokiem Anette Muller, która miała do Moniki ponad godzinę straty.

Polacy wystartują jednak w rywalizacji mężczyzn.

Na trasę kolejny raz wraca Jarosław Strykowski. W zeszłym roku ten zawodnik zajął dziewiąte miejsce open i trzecie w swojej kategorii wiekowej, z czasem 16:55:28. To był jego najlepszy czas w imprezie, ale nie najwyższe miejsce. W 2016 r. również był trzeci w swojej kategorii wiekowej, ale już siódmy wśród mężczyzn.

W biegu weźmie również udział dwukrotny finalista Biegu 7 Dolin Łukasz Pawłowski z Raw Vegan Run.

100 Meilen Berlin odbywa się regularnie od 2011 r. Celem organizatorów jest przypominanie ofiar Muru. Każda edycja ma swojego patrona. W tym roku przypomną postać Dietera Wohlfahrta, studenta, który korzystając z austriackiego paszportu swobodnie przekraczał granicę pomiędzy strefami Berlina, pomagając innym w ucieczce. 9 grudnia 1961 r. wydarzyła się tragedia. Strażnicy otworzyli ogień. Ranny student przeleżał godzinę w strefie granicznej. Nie dopuszczono do niego pomocy...

100 Meilen Berlin wystartuje 17 sierpnia, punktualnie o 6:00 rano.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce