10K Parking Relay: Dwa tysiąca za rekord!


Opublikowane w wt., 05/12/2017 - 13:02

Dwa tysiące złotych - tyle wynosić będzie premia za poprawienie rekordu trasy podczas najbliższej edycji sztafetowego biegu 10K Parking Relay (6 stycznia w Warszawie).

Rekord imprezy rozgrywanej na parkingu podziemnym Centrum Handlowego Arkadia należy do ekipy Nike Szybcy i Wściekli. W 2015 r. w zespole tym pobiegli medaliści mistrzostw Polski na różnych dystansach: Michał Kaczmarek, Emil Dobrowolski, Jakub Nowak, Jakub Wiśniewski oraz Bartosz Nowicki. Efekt - 28:29. W naszej relacji z imprezy pisaliśmy o „kwintecie, który chciał zwiesić nosy rywali na kwintę”. Skutecznie.

W kolejnej edycji zmagań blisko poprawienia rekordu była drużyna Podlasie Team, która trasę pokonała w 28:54. W historii zmagań w stolicy tylko te dwa zespoły złamały barierę 29 minut. Czy w tym roku ktoś poprawi rekord?

– Na pewno pomyśle o skompletowaniu drużyny (śmiech) – mówi Emil Dobrowolski. – Uważam, że nasz wynik był dobry, ale na pewno można go poprawić. Zbierając tylko zawodników z Warszawy i okolic, można pobiec na poziomie rekordu Polski na 10 km (Antoni Niemczak 28:15 – red) – analizuje biegacz z Chotomowa, zwycięzca Poznań Maratonu z 2015 r. – Sama trasa może nie sprzyja szybkiemu bieganiu, zakręty są tam wymagające, ale 2-kilometrowy odcinek, który pokonuje każdy z biegaczy można spokojnie wytrzymać w tempie na rekord.

Jubileuszowa piąta edycja 10k Parking Relay odbędzie się 6 stycznia 2018 roku o godz. 11. W pierwszej serii pobiegną sztafety ze słabszymi zadeklarowanymi czasami. Zmagania odbywają się w formule 5 x 2 km. Trasa prowadzi po parkingu Centrum Handlowego Arkadia w Warszawie. Jedna runda liczy 1 km. Zapisy trwają.

10k Parking Relay w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: