10K Parking Relay: Ruszyły zapisy


Opublikowane w wt., 21/11/2017 - 16:31

Warszawa: Już po raz piąty, na terenie podziemnego parkingu C.H Arkadia zmierzą się ze sobą najlepsze biegowe ekipy. Wszystko w ramach jubileuszowej edycji 10K Parking Relay. Start 6 stycznia 2018.

Zmagania rozgrywane są w oryginalnym industrialnym klimacie, na podziemnym parkingu. Korzystając z przypadającego Święta Trzech Króli, jedno piętro będzie w całości do dyspozycji sportowców. Jak się okazuje, miejsce to jest doskonałe nie tylko do kręcenia scen pościgów, ale też biegania. Zwłaszcza zimą.

- Po którejś z edycji zawodnik zwycięskiej ekipy powiedział, że profil trasy przypomina bieganie na stadionie. Nie ma ostrych zakrętów, tylko są łuki. Można tu biegać naprawdę szybko. Ponieważ impreza rozgrywana jest pod dachem, to warunki zawsze będą dobre. Chociaż na dworze padać będzie śnieg czy będzie ślisko, to tu nikt nie będzie narzekał na przyczepność. Oczywiście zmagania drużyn to też dodatkowe emocje, bo nie biegniemy tylko dla siebie - mówi Paweł Zach, organizator imprezy.

Najbliższa edycja imprezy choć jubileuszowa, odbędzie się bez żadnych zmian. Nie wykluczone, że w przyszłości czeka nas zmiana terminu. Wszystko dzięki nowej ustawie wprowadzającej zakaz handlu w niedziele. Nowe przepisy otwierają nowe możliwości.

– Zastanawialiśmy się czy nie zmienić terminu biegu. 6 stycznia był podyktowany dostępnością tego miejsca, jedynym dniem bez handlu. Organizujemy imprezę w Arkadii, bo są tam dwa poziomy parkingu. Nawet przy zamkniętych sklepach, dla gości kin oraz restauracji otwarty jest drugi poziom parkingu – wskazuje organizator. I dodaje:

– Ten bieg ma sens tylko zimą. Chyba nikomu w maju albo czerwcu nie będzie chciało się biegać po parkingu. Z drugiej strony obecny termin jest kiepski ze względu na termin świąteczny. Od połowy grudnia biegacze myślą o wszystkim, tyko nie nie bieganiu.

Sztafeta rozgrywana jest w formule 5 x 2 km. Jedna runda liczy tu 1 km. Przekazanie pałeczki następuje po pokonaniu dwóch pętli. Zawody rozgrywane są w dwóch seriach po 60 drużyn, podzielonych pod względem deklarowanych wyników.

– Generalnie uczestnicy podają realne czasy. Oczywiście jest jakiś margines błędu, bo ktoś ma rekord życiowy na 10 km i kapitan go pyta ile pobiegnie na 2 km. Jeśli ktoś nie biegał na takim odcinku, to pozostaje mu tylko oszacować swoje siły. Rok temu zwycięzcy słabszej serii mieli czas 35 minut, czyli lepiej niż wynikało z zgłoszeń. Zwykle to jest ok 40 minut. Czasami ktoś podaje czasy zbyt optymistycznie. Wszystko to jest jednak w granicach rozsądku. Sam podział na serie jest konieczny ze względu na strefę zmian. W jednej chwili zbiera się tam i po 50 osób, tych, którzy kończą i czekają na swoją zmianę – opowiada Paweł Zach.

10K Parking Relay wystartuje 6 stycznia o godz. 11. Druga seria, ta mocniejsza, rozpocznie rywalizacje 75 minut później. Opłata do 15 grudnia wynosi 200 zł od drużyny. Później kwota wzrasta o 50 zł. Prowadzone będą trzy klasyfikacje – męska, żeńska i mieszana.

Tegoroczną edycje ukończyło 115 ekip. Wśród panów wygrało Podlasie Białystok z czasem 29:28, wśród pań najlepsza była ekipa Żórawski Team z wynikiem 40:15. Natomiast najlepszą drużyną mieszaną zostało Adidas Runner Warsaw z wynikiem 28:29.

10k Parking Relay w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: