11. Bieg „Policz się Cukrzycą” - zapisy start. Warto pomagać


Biorąc udział w zmaganiach można będzie też sprawdzić przy okazji jak „siema” poziom naszego cukru. Impreza odbędzie się w ramach jubileuszowego 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hasłem przyszłorocznego biegu jest „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Tak jak w minionych latach 5000 uczestników pokona 5-kilometrową trasę prowadzącą centrum Warszawy. Za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą, a także materiały do nauki pierwszej pomocy.

- Bieg w Warszawie odbędzie się bez żadnych zmian. Start i meta znajdować będą się w okolicach Pałacu Kultury i Nauki. Trasa prowadzić będzie przez przez atrakcyjne części Warszawy, jak np. Krakowskie Przemieście. Jedyną zmianą będzie funkcjonowanie biura zawodów, które czynne będzie tylko w piątek i sobotę, a nie przez cały tydzień. To jest związane bardziej z logistyką - powiedział Leszek Gaca, z firmy Sport Evolution, wykonawca imprezy.

Impreza „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach na terenie Polski. Poszczególne sztaby zorganizują kilkadziesiąt biegów i imprez sportowych promujących zdrowy styl życia i pierwszą pomoc. W zeszłym roku odbyło się blisko 60 imprez. Organizator każdego z biegów ustala zasady uczestnictwa i długość trasy. Opłata startowa wynosi minimum 30 zł, z możliwością przekazania większej kwoty.

- Wiemy już, że zdecydowana większość sztabów, która organizowała imprezy w tym roku chce dalej organizować bieg. Teraz jednak jeszcze nie wiemy ile miast ostatecznie włączy się do akcji. Musimy poczekać na takie szacunki do połowy grudnia - dodaje nasz rozmówca.

11. Bieg „Policz się z Cukrzycą” w Warszawie odbędzie się 15 stycznia 2017 r. Start o godzinie 13:15.

Podczas ostatniej edycji „Policz się z cukrzycą”, przy okazji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki zebranym środkom Fundacja WOŚP zakupiła pompy insulinowe. Urządzenia trafiły do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku (3 sztuki), Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie (3 sztuki) i Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie (4 sztuki). Warto biegać, warto pomagać!

11. Bieg „Policz się Cukrzycą” w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Festiwal Biegów - Wszystko co chcesz wiedzieć o bieganiu

Polecamy również:


Podziel się: