11. PKO Bytomski Półmaraton: Nowy partner, sprawdzona jakość! [ZAPISY]


Opublikowane w czw., 18/07/2019 - 10:44

Za dwa miesiące, 14 września wystartuje jedenasta edycja najstarszego śląskiego półmaratonu. Choć zmienia się nazwa i sponsor imprezy, to co najważniejsze pozostaje bez zmian. Jej uczestnicy mogą liczyć na wymagającą, ale dobrze przygotowaną trasę, atrakcyjne nagrody i legendarne piątki na mecie, które od lat niezmordowanie przybija dyrektor Michał Napierała.

Bytomski Półmaraton już po raz piąty będzie miał bazę na terenie centrum handlowego Plejada. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo obiekt oferuje dużo miejsc parkingowych, przestrzeń do zorganizowania strefy startu i mety oraz ustawienia sceny, zapewnia też prysznice.

Zawodnicy mają do wyboru trzy długości tras i dwie konkurencje. Poza tytułowym półmaratonem, mogą wziąć udział w biegu na dystansie 10,5 km lub biegu towarzyszącym na 5 km. Miłośnicy nordic walking tradycyjnie będą mieli do pokonania jedną pętlę, czyli 10,5 km.

– Wróciliśmy do dystansu 5 km na prośbę uczestników – przyznaje Michał Napierała, dyrektor imprezy. – Są osoby bez doświadczenia w biegach, którą chcą wziąć udział w Bytomskim albo takie, dla których ponad 10 km to zwyczajnie za dużo. W ten sposób mogą bawić się z nami. Poza tym na trasie nic się nie zmieni. Był pomysł, żeby w tym roku ją odwrócić i pobiec w przeciwnym kierunku. Jednak przejechałem trasę rowerem i doszedłem do wniosku, że w tym kierunku będzie trudniejsza, w większości pod górę. Poddaliśmy ten pomysł także pod głosowanie internautów i decyzja zapadła: zostało po staremu.

Uczestnicy biegu i marszu przemierzą ulice bytomskiej dzielnicy Miechowice. Pętla mierzy 10,5 km, więc półmaratończycy muszą ją pokonać dwukrotnie. Po drodze mogą liczyć na punkty nawadniania oraz mocny doping. Ten, tradycyjnie już, zapewnią mieszkańcy miasta, którzy co roku tłumnie wychodzą na ulice, ale też drużyny kibiców. By je zmotywować organizator przewidział nagrodę finansową dla najlepiej dopingującej ekipy. Wybiorą ją biegacze a zgłoszeń drużyn należy dokonywać z wyprzedzeniem.

Na mecie, poza odlewanymi medalami, będą czekały zwyczajowe piątki. – Co roku jestem na mecie od pierwszego do ostatniego zawodnika, tak sobie postanowiłem. Każdemu staram się przybić piątkę, z niektórymi podbiegam do mety, podprowadzam, dopinguję… W słońcu, w deszczu. Choć ten zdarzył się nam raz przez dziesięć edycji. Można więc powiedzieć, że na Bytomskim pogoda zawsze dopisuje – mówi Napierała.

Kolejny już raz w klasyfikacji generalnej zawodnicy mogą liczyć na puchary, natomiast nagrody finansowe (2000 zł za pierwsze miejsce) przewidziano w klasyfikacji najszybszych Polaków. Na gratyfikacje mogą też liczyć triumfatorzy kategorii wiekowych oraz klasyfikacji mieszkańców Bytomia. Dla najszybszych zawodników krótszych biegów oraz marszu przewidziano puchary w kategoriach open.

Zapisu można dokonać do 12 września 2019 za pośrednictwem strony: www.bytomskipolmaraton.pl. Do końca lipca opłata wynosi 60 zł (40 zł za 5 km). W pakiecie startowym między innymi plecaczek, koszulka techniczna oraz gadżet-niespodzianka. Dodatkową atrakcją jest losowanie nagród, w tym wartościowych zestawów ufundowanych przez Carrefour i Castoramę oraz... samochodu!

FestiwalBiegow.pl objął patronat medialny nad imprezą. Niebawem kolejnie informacje o wydarzeniu.

11. PKO Bytomski Półmaraton w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Zapisy: TUTAJ

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce