11. PKO Bytomski Półmaraton – ostatnia szans na start


Opublikowane w pt., 13/09/2019 - 08:32

Odświeżona bytomska impreza z nowym patronem medialnym wkracza właśnie w drugą dekadę swojej historii. Chociaż zmienia się sporo, to co najważniejsze pozostaje: uczestnicy wciąż mogą liczyć na ciekawą trasę, świetną atmosferę i legendarne piątki na mecie. Tradycyjnie też jeden z nich wróci do domu nowym samochodem. Internetowe zapisy zostały już zakończone, ale wciąż można zgłosić chęć udziału w biegu w biurze zawodów.

To kilka lat temu zostało przeniesione do Centrum Handlowego Plejada i sporo na tym zyskało. Przede wszystkim jest czynne już od środy, co pozwala spokojnie i bez kolejek odebrać pakiet startowy. Wiele osób robi to przy okazji zakupów: - Zawsze otwieramy wcześniej, by każdy miał czas spokojnie odebrać pakiet. Nie ma kolejek, ale ruch jest przez cały czas. Co kilka minut ktoś się pojawia, zagada, wypełni los. Pracujemy od 10:00 do 20:00, ludzie z tego korzystają i zaglądają po pracy, przy okazji zakupów – mówi Michał Napierała, dyrektor Bytomskiego Półmaratonu. – Mamy też dość duże zainteresowanie zapisami. W pierwszym dniu dopisało się ponad 20 osób!

Ze względu na spore zainteresowanie organizatorzy postanowili zmienić regulamin i umożliwić chętnym zapisanie się w biurze zawodów: - Można wcześniej dokonać przelewu i przyjść z potwierdzeniem przelewu albo dokonać opłaty w placówce PKO tutaj na miejscu – wyjaśnia Napierała. Miejsca są na wszystkie dystanse: 5 km, 10,5 km oraz półmaraton. Średni dystans można także pokonać w ramach marszu nordic walking.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i finansowe oraz puchary. W puli znajdzie się kilka dodatkowych kopert: - Miałem taką niemiłą przygodę… Prowadziłem kolonie dla dzieci w Kołobrzegu opowiada Michał Napierała, na co dzień trener i wychowawca. – Zostałem napadnięty kiedy wybierałem pieniądze z bankomatu. Miały być na lody i inne atrakcje. Moi podopieczni się przejęli i bez mojej wiedzy zorganizowali zbiórkę w internecie. Przerwałem ją, kiedy tylko się dowiedziałem a to, co już wpłynęło włożę do kopert i przeznaczę na dodatkowe nagrody podczas Bytomskiego.

W tym roku w stawce znajdzie się wyjątkowo dużo znanych osób. Nie będą to jednak sportowcy, ale… politycy. Udział w Bytomskim Półmaratonie zadeklarowali między innymi prezydent miasta Mariusz Wołosz, który pobiegnie z numerem 1, jego dwóch zastępców Michał Bieda i Adam Fras, skarbnik Ewa Tomczyk, posłowie Paweł Kobyliński i Borys Budka oraz wiceminister sportu Jan Widera. Wszyscy wezmą też udział w dekoracji zwycięzców po biegu.

Biuro zawodów 11. PKO Bytomskiego Półmaratony czynne jest w piątek od 10:00 do 20:00, można się zapisać na miejscu. Więcej informacji: www.bytomskipolmaraton.pl

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce