12. Półmaraton Dąbrowski ruszył z zapisami


Opublikowane w wt., 22/01/2019 - 09:36

Dwunasta edycja Półmaratonu Dąbrowskiego wystartuje już 14 kwietnia. Jest to jedna z najważniejszych imprez biegowych w regionie, w zeszłym roku na trasie pojawiło się 1250 zawodników.

- Zapraszamy do udziału w tym prestiżowym biegu, który charakteryzuje się wyjątkowo piękną trasą prowadzącą wokół dąbrowskich jezior Pogoria III i IV, z metą przed Halą Widowiskowo-Sportową “Centrum” - zapraszają organizatorzy.

Wyróżnikiem dąbrowskiego Półmaratonu bez wątpienia jest szybka, płaska trasa biegu, która sprzyja biciu rekordów. 2 godziny i 45 minut to wyznaczony limit czasu w jakim trzeba będzie ją pokonać.

Oprócz biegaczy, rywalizować będą miłośnicy Nordic Walking. Do pokonania będą mieć dystans 5 km, z Pogorii III przed Halę „Centrum”.

Uczestnicy Półmaratonu wystartują o godz. 11.00 sprzed stadionu w Ujejscu, a finiszować będą przed Halą Widowiskowo-Sportową „Centrum”.

Udział w biegu jest otwarty dla wszystkich biegaczy, którzy zgłoszą swój start, uiszczą opłatę startową, posiadają aktualne badania lekarskie lub podpiszą formularz o zdolności do udziału w biegu oraz najpóźniej dnia 14 kwietnia 2019 r. ukończą 18 lat.

Opłata startowa w biegu:

  • 70 PLN – I termin, do 8 marca 2019 r.
  • 80PLN – II termin, od 9 marca 2019 r. do 5 kwietnia 2019 r.

Opłata startowa Nordic Walking: 40 PLN – do 5 kwietnia 2019 r.

Dla posiadaczy kart „Dąbrowska Rodzinka.pl”, “Dąbrowska Rodzinka.pl Plus”, oraz “Karta Seniora” obowiązują niższe opłaty – szczegóły w regulaminie. Osoby powyżej 70 roku życia zwolnione są z opłaty startowej.

Organizatorem 12. Półmaratonu Dąbrowskiego jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.csir.pl

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce