13. DOZ Łódź Maraton – w grudniu ruszają zapisy


Długo wyczekiwana trzynasta edycja imprezy odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2017 r. W programie oprócz zmagań na królewskim dystansie, znajdą się też bieg na 10 kilometrów i mnóstwo atrakcji dla mieszkańców miasta.

Maraton w Łodzi rozgrywany jest od 2004 roku. Impreza nie odbyła się tylko w 2010 roku, wobec wycofania się sponsora tytularnego imprezy. W przyszłym roku z grona partnerów maratonu we włókienniczym mieście również zniknie duży podmiot, przez co sporo osób szukało analogii między oboma edycjami. No i jeszcze ta trzynastka... (pod nazwą DOZ Łódź Maraton rozegrano do tej pory pięć imprez)

W pisaniu czarnych scenariuszy pomagał brak uruchomionych zgłoszeń (rok temu rejestracje wystartowały we wrześniu), nieobecność w kalendarzu biegów Pucharu DOZ Maratonu czy darmowych treningów dla uczestników. Na szczęście pojawiła się dobra wiadomość dla biegaczy - impreza odbędzie się i nie straci nic ze swojej jakości.

– Podstawowym powodem, dla którego negocjacje się przeciągnęły, było to, iż chcieliśmy zagwarantować budżet dający nam pewność dotychczasowego poziomu organizacyjnego imprezy. To się udało, choć wymagało więcej czasu niż zwykle. Mogę jednak z czystym sumieniem powiedzieć, że zawody nie stracą nic z dotychczasowej jakości. To było dla nas priorytetem. Mamy ciekawą perspektywę na to, żeby nadrobić ten stracony czas. Niewykluczone, że wkrótce pojawi się nowy sponsor. Prowadzimy rozmowy z poważnym kontrahentem – powiedział nam Michał Drelich z agencji Sport Evolution, dyrektor DOZ Łódź Maratonu.

Według zapowiedzi organizatora, trasy biegów nie zmienią się. Maratończycy będą mieli okazję pobiec przez najciekawsze miejsca Łodzi, m.in. ul. Piotrkowską, przez teren zabytkowej EC1, Księży Młyn oraz wbiec na linię mety w Atlas Arenie.

– Trasa, którą wypracowaliśmy rok temu była najlepszą trasą, jaką wyznaczyliśmy w przeciągu sześciu edycji, które organizujemy. Od początku twierdziłem, że to jest trasa docelowa i mogę tę deklarację spokojnie podtrzymać. W Łodzi skończyły się najważniejsze remonty i nie musimy już co roku szukać innego rozwiązania – wyjaśnia Drelich.

– Dodam, że limit uczestników wynosił będzie 2000 osób w biegu maratońskim i 3000 osób w biegu na 10 km. Zapisy ruszą 8 grudnia – dodaje nasz rozmówca.

DOZ Maraton Łódź posiada pięć gwiazdek European Athletics oraz odznakę IAAF Silver Label Road Races, gwarantującą wysoki poziom organizacyjny i sportowy. Ostatnią edycję ukończyła łącznie blisko 6000 osób w tym 1708 maratończyków. 

13. DOZ Łódź Maraton w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: