13. Krakowski Festiwal Górski z gwiazdami. I konkursem


Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń dedykowanych pasjonatom gór - Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Tegoroczna odsłona odbędzie się w dniach 4-6 grudnia na obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego. Jeden ze sponsorów wydarzenia przygotował konkurs dla uczestników.

Krakowski Festiwal Górski nieprzypadkowo zasłużył na swoją renomę - w czasie 12 wcześniejszych edycji przewinęło się przez niego wielu wybitnych himalaistów i podróżników, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Licznie zgromadzonej publiczności zaproszeni goście prezentowali swoje dokonania, jak również przedstawiali plany przyszłych wypraw.

Spotkaniom z podróżnikami każdorazowo towarzyszyły liczne pokazy filmów, warsztaty, prelekcje, wystawy i konkursy. Nie brakowało również kiermaszu odzieży, butów i sprzętu najlepszych producentów.

Nie inaczej będzie w tym roku. Wystarczy wspomnieć nazwiska tegorocznych gości. Na scenie wystąpią m.in. światowej sławy himalaista i autor wielu książek – Brytyjczyk, Sir Chris Bonington, niezwykle utalentowana wspinaczka młodego pokolenia – Brytyjka, Hazel Findlay czy wybitny słoweński alpinista i wspinacz lodowy - Klemen Premlr. A to dopiero początek długiej listy osobowości świata gór, jakie zagoszczą na festiwalu. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie: http://kfg.pl/.

Tymczasem jeden ze sponsorów imprezy – firma Marmot zaprasza na oficjalne stoisko, które znajdzie się w części kiermaszowej krakowsiego Festiwalu. Oprócz produktów z najnowszej kolekcji fani marki będą mogli nabyć w festiwalowych cenach (nawet do -50%) produkty ze starszych serii.

Nie zabraknie konkursów, m.in. znanego z wcześniejszych edycji festiwalu - „Szmata za szmatę”. Warto wspomnieć, iż gościem specjalnym na stoisku Marmota będzie wybitny podróżnik i himalaista - Piotr Pustelnik.

mat pras. / opr. red.

Polecamy również:


Podziel się: