15. (Nocny) Półmaraton Warszawski przełożony. Nowy termin do końca kwietnia


Opublikowane w wt., 31/03/2020 - 14:56

Jubileuszowa edycja Półmaratonu Warszawskiego nie odbędzie się 23 maja. Wszystko z powodu pandemii koronowirusa. Takiej decyzji jednak można się było spodziewać, bo odwołane są już nawet imprezy czerwcowe (m.in. ósma edycja Nocnego Wrocław Półmaratonu).

Majowy termin już sam w sobie był sporą zmianą dla uczestników, przyzwyczajonych do startu ostatnią sobotę marca. W tym roku ten termin kolidował z Mistrzostwami Świata w półmaratonie rozgrywanymi w Gdyni, na który wybierało się wielu stołecznych i nie tylko biegaczy. W Fundacji Maraton Warszawski, na prośbę biegaczy zmieniono termin na bardziej dogodny. I tak edycja z 23 maja była jedyną okazja, by pokonać Półmaraton Warszawski po zachodzie słońca.

W 2021 roku impreza miała wrócić na sprawdzone tory - 16. Półmaraton Warszawski miał wystartować 28 marca. Wtedy jednak nikt nie słyszał o nowym wirusie. A takie sceny, które znamy z serwisów informacyjnych, oglądano wówczas tylko w filmach, choćby „Epidemii” z Dustinem Hoffmanem.

W wydanym we wtorek komunikacie organizatorzy poinformowali, że przez ostatnie miesiące pracowali intensywnie nad przygotowaniem wyjątkowej, jubileuszowej edycji Półmaratonu Warszawskiego, jednak kilka ostatnich tygodni całkowicie zmieniło ich pracę i w obliczu bezprecedensowej sytuacji, musieli skupić się na planowaniu różnych scenariuszy rozwoju wypadków.

Wyrazili nadzieję, że po ogłoszeniu nowego terminu większość biegaczy stawi się na starcie. Ci, którzy nie będą mogli pobiec, mogą przenieść wpisowe na kolejny rok, na inną osobę lub na dowolny bieg Fundacji Maraton Warszawski zorganizowany w przyszłości. Osoby, które nie będą chciały skorzystać z żadnej z tych opcji, będą mogły wycofać uiszczoną opłatę.

Lista odwołanych i przełożony biegów stale się wydłuża. Imprezy najczęściej są przekładane na jesień. Zachęcamy do pobrania naszej APLIKACJI Festiwal Biegów - Bieganie 365, w której na bieżąco aktualizujemy biegowy kalendarz w Polsce – TUTAJ).

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce