16. Recordowa Dziesiątka w formule wirtualnej. Można odzyskać część wpisowego


Opublikowane w wt., 02/06/2020 - 10:24

Pierwotnie bieg miał wystartować 15 marca, jednak po ogłoszeniu przez rząd zakazu organizacji imprez masowych, a decyzją wiceprezydenta Poznania, bieg nie doszedł do skutku.

"Zbiorowa odpowiedzialność" 16. Recordowa Dziesiątka odwołana przez miasto Poznań

Organizator informował, że rozważa jeszcze termin lipcowy. Odmrożenie imprez sportowych, ale tylko do 150 osób - w Poznaniu nie spodziewają się dalszego luzowania obostrzeń rządowych w tym zakresie - ostatecznie przekreśliło szansę na organizację wydarzenia w pierwotnej, ulicznej formule. W Poznaniu mogło pobiec nawet 5 000 osób (sama impreza nie posiadała statusu imprezy masowej).

Mimo przeciwieństw, 16. Recordowa Dziesiątka odbędzie się, ale już tylko w wirtualnej formule.

„W dniach od 1 do 28 czerwca możecie pobiec razem z nami by w tym jakże nietypowym sezonie pokonać klasyczne 10 kilometrów. Tylko w tej edycji porę dnia i dzień tygodnia wybierzecie jako najodpowiedniejsze w danym czasie dla was! Być może to idealne rozwiązanie dla mistrzów treningu lub dla tych, którzy czasami stresowali się przed ważnym startem?”

- informuje organizator.

Przepraszając, że nie mógł "dokończyć tego co rozpoczął", podkreślając "wysiłek organizacyjny i przede wszystkim wasz wysiłek włożony w zbudowanie życiowej formy", zaprasza do zabawy i… rywalizacji.

Uczestnicy wirtualnej edycji biegu otrzymają m.in. pamiątkowy numer i medal (wysyłka od 1 lipca). Najlepsze trójki – nagrody.

Jak informują też gospodarze Recordowej Dziesiątki, osoby, które wykupiły pakiet startowy na bieg marcowy (a potem lipcowy), ale nie mogą / nie chcą wystartować, mogą odzyskać wpisowe pomniejszone o kwotę 49 zł „z uwagi na poniesione już przez organizatora koszty przygotowania biegu”.

Zwroty realizowane będą po 1 lipca 2020 po uprzednim kontakcie zainteresowanych z organizatorem. Organizator daje możliwość przekazania opłaty startowej na działalność statutową Fundacji organizującej imprezę, która "funkcjonuje wg.statusu non-profit nie prowadząc działalności gospodarczej. Ewentualna nadwyżka przeznaczana jest na cele statutowe".

Jak szacuje organizator, "pokrycie wysyłki pakietów standard i zwrotów pochłonie kilkadziesiąt tysięcy złotych jednak dzięki podjętym intensywnym wysiłkom i dodatkowemu wsparciu będzie to możliwe". 

Zapowiedziano już też przyszłoroczną edycję. 17. Recordowa Dziesiątka – w założeniu – ma być biegiem w klasycznej ulicznej formule.

Strona imprezy: http://recordowadziesiatka.pl

red / inf. org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce