19. PKO Poznań Maraton - co, gdzie, kiedy...


Opublikowane w śr., 10/10/2018 - 10:12

W niedzielę, 14 października w Stolicy Wielkopolski z dystansem 42 kilometrów zmierzy się blisko 5 000 zawodników z 40 państw. Poniżej najważniejsze informacje dla startujących w komunikacie organizatora.

Biuro zawodów

Pakiety startowe będzie można odbierać w piątek (12 października) i sobotę (13 października) na Międzynarodowych Targach Poznańskich w godzinach od 10.00 do 20.00.

Weryfikacja zawodników oraz odbiór pakietów odbywać się będzie na podstawie karty startowej lub dokumentu tożsamości. Jeżeli ktoś nie może osobiście odebrać pakietu startowego, wystarczy że przekaże skan powyższych dokumentów osobie, która odbierze pakiet za niego.

Niezbędne informacje zawarte zostały w informatorze dla startujących, który znajduje się TUTAJ. Zachęcamy do zapoznania się z zawartymi w nim informacjami.

Zapisy trwają

Zapisy on-line potrwają do 10 października. Po tym terminie będą przyjmowane już wyłącznie w godzinach pracy Biura Zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich Opłata startowa wynosi 200 zł.

Instruktaż na debiut

Dla debiutantów przygotowaliśmy również kilka materiałów video, które pokazują jakich błędów unikać, by sprawnie odebrać swój pakiet czy ustawić się we właściwej strefie startowej. Oto kilka z nich: 1, 2, 3

W ustalaniu ostatniej strategii startowej zapewne będzie pomocy materiał video z trasy. Dobrze go zanalizujcie i zobaczcie co w trawie piszczy: TUTAJ

Dla koneserów przygotowaliśmy interaktywną mapę oraz aplikację mobilną! Na mapie możecie zaplanować swój czas biegu, a poprzez aplikację mobilną Wasze rodziny będą mogły podejrzeć, gdzie w danym momencie na trasie się znajdujecie.

Muzyka, zające...

W pokonaniu dystansu 42,195 km pomogą Wam kibice, zespoły muzyczne oraz pacemakerzy.

W tym roku do grupy „zajączków”, prowadzących bieg stałym tempem dołączyli specjaliści od strategi tempowych, realizowanych metodami: Galloway’a, negative split oraz positive split. Szczegóły: TUTAJ 

Utrudnienia w ruchu

19.PKO Poznań Maraton, to też zmiany w organizacji ruchu i transporcie publicznym. Ulice wchodzące w przebieg trasy Maratonu zostaną zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach od 6.30 do 15.30. Wszystkie informacje znajdują się na stronach: https://marathon.poznan.pl/utrudnienia-w-ruchu/. Informacje o utrudnieniach dostępne będą w aplikacjach Yanosik, Waze oraz TomTom. Zachęcamy do pobrania bezpłatnych aplikacji naszych komunikacyjnych Partnerów!

Jednocześnie informujemy, że w dniach 12-14.10.2018 na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywać się będzie również Poznań Game Arena, w związku z czym poruszanie się zarówno na terenie MTP jak i w najbliższej odległości będzie utrudnione, zwłaszcza parkowanie samochodów. Tym samym przypominamy, że uczestnicy naszego Maratonu mają prawo do bezpłatnego poruszania się komunikacją miejską. Podczas kontroli wystarczy okazać numer startowy oraz dokument tożsamości.

Do zobaczenia na starcie!

Źródło: POSiR


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce