2. Bieg z Historią Widzewa - ruszyły zapisy


Opublikowane w śr., 03/04/2019 - 13:31

Widzew Łódź, czterokrotny mistrz Polski w piłce nożnej, razem z grupą biegaczy Razem Trenujemy Sport organizują cykl biegów nawiązujących do historii klubu. Ruszyły zapisy do drugiej edycji Biegu z Historią Widzewa zaplanowanej na 1 czerwca.

Limit uczestników wyznaczono na 999 osób. Zapisy trwają na stronie www.zapisy.inessport.pl, a koszt pakietu startowego to 50 zł.

Widzew razem z grupą biegaczy Razem Trenujemy Sport organizuje cykl biegów związanych z historią klubu. Pierwsza impreza pod hasłem Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego przypominała o jego początku w 1910 roku. 20 października 2018 roku na starcie stanęło ponad 600 widzewskich biegaczy.

Druga edycja Biegu z Historią Widzewa jest związana z powstaniem w 1922 roku Robotniczego Towarzystwa Sportowego Widzew Łódź jako kontynuatora TMRF. Impreza odbędzie się 1 czerwca i będzie też częścią Rodzinnego Widzewskiego Dnia Dziecka.

Start (o godz. 12:00) i metę zaplanowano w łódzkim parku 3 Maja, a 5-kilometrowa trasa wiedzie w większości po parkowych ścieżkach. Jest też trochę asfaltu. Organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, wpinka nawiązująca do herbu klubu i kolejna karta opisującą przeszłość klubu. Kto weźmie udział we wszystkich zaplanowanych edycjach zbierze historię Widzewa w pigułce.

Impreza odbędzie się 1 czerwca i także z tego powodu zorganizujemy też biegi dla dzieci. Planujemy pięć kategorii wiekowych i pięć dystansów. Najmłodsi pobiegną z rodzicami na 200 m, a najstarsi 15-16 lat na 2 km. O szczegółach i terminie zapisów na te biegi poinformujemy niebawem.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce