2. Duch Pogórza zaprasza na prelekcje


Opublikowane w śr., 06/02/2019 - 09:40

Druga edycja imprezy odbędzie się już 23 marca i zapowiada się jeszcze bardziej wymagające wyzwanie! Szczegóły TUTAJ.

Dzień przed zawodami – 22 marca – organiztorzy zapraszają na prelekcje:

“Mentalna strona mocy, czyli jak przygotować głowę do biegów ultra”

Spotkanie poprowadzi Gniewomir Skrzysiński – zwycięzca i sensacyjny rekordzista trasy Stumilaka. Lubi o sobie mówić Tico, bo, mimo że urodzony w Polsce, mentalność i serce ma zdecydowanie kostarykańskie. Ultra biegacz, zafascynowany możliwościami eksploracji świadomości, jakie niesie samotne pokonywanie górskich kilometrów. Mentalny aktywista, który głęboko wierzy w hasło „Not sharing is not caring”, potwierdzając własnym przykładem, że życie jest czymś znacznie więcej, niż tylko beztroską konsumpcją.

- Gniewko pobiegnie u nas Upiora – zapowiadają gospodarze.

“Swimrun sport przyszłości, czyli ekstremalne połączenie biegania i pływania w dzikim terenie"

Spotkanie poprowadzą Jędrek Maćkowski, czyli @odGrubasadoIltrasa - Mistrz Świata w łapaniu i gubieniu kilogramów, uczestnik Mistrzostwa Świata w swimrunie i pionier tej dyscypliny w Polsce, finisher legendarnej „zerowej” edycji Hardej Suki, oraz Rafał Bebelski - amator sportu, nie mylić ze sportowcem amatorem. Od szkolnych lat piłkarz Drukarza Warszawa. Ultramaratonczyk, triathlonista, pływak i swimrunner. W teamie z Jedrkiem Maćkowskim pierwszy zespół z Polski na mecie zawodów Rockman Swimrun w Norwegii w 2016 roku. Promotor tego sportu w kraju. Współorganizator pierwszych zawodów swimrunowym w Polsce (Swimrun Wiory). Uczestnik Mistrzostw Świata w Swimrunie oraz czlonek sztafety, która w lipcu 2018 roku przepłynęła wpław Bałtyk z Kołobrzegu do Kasebergi. Zawodowo event menager, prywatnie tata Janka (12 lat), Kuby (11 lat) i Marysi (3 mce). Specjalista od rzeczy niemożliwych.

– Z Rafałem również będziecie mogli spotkać się na trasie naszego begu – zapowiadają Organizatorzy 2. Ducha Pogórza.

„Siła Marzeń – Korona Ziemi”

Gdy zawody będą dobiegać końca, swoją prelekcję wygłosi Miłka Raulin - Najmłodsza Polka która zdobyła koronę ziemi!

Korona Ziemi to siedmioletni projekt, który zakończył się zdobyciem Everestu (22.05.2018). Siła Marzeń to opowieść o pasji do gór, podejmowaniu wyzwań i przekraczaniu granic ludzkich możliwości. To inspiracja do niepoddawania się przeciwnościom i twardej walki do końca o to w co wierzymy.

- W trakcie prelekcji Bogumiła Raulin opowie o wielu trudnościach, które musiała pokonać by zdobyć Koronę Ziemi, ale przede wszystkim opowie ciekawostki z poszczególnych wypraw. Wspólnie z @Siłamarzeń wybierzecie się do Papui Zachodniej gdzie będziecie nielegalnie przekraczać największą odkrywkową kopalnię złota. Wybierzecie się też na wyprawę na zimną Alaskę gdzie temperatury spadają do minus 45 stopni Celsjusza.

Posłuchacie o odległej i niedostępnej Antarktydzie, na którą dostała się lecąc w…. luku bagażowym ale przede wszystkim zmierzycie się z górą gór – Everestem. Będziecie pokonywać chybotliwe drabinki na Incefallu, wspinać się stromą ścianą Lhotse i działać w strefie śmierci a wszystko po to, by wspólnie stanąć na szczycie – zapowiadają gospodarze 2. Ducha Pogórza.

Źródło: Stowarzyszenie Duch Pogórza

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce