2. Nocny Bieg Lotnika - ponad dwie setki uczestników i wyjątkowe medale

 

2. Nocny Bieg Lotnika - ponad dwie setki uczestników i wyjątkowe medale


Opublikowane w ndz., 27/09/2020 - 09:47

Ponad 200 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie 2. Nocnego Biegu Lotnika w Krośnie, który odbył się 25 września o godzinie 20 na lotnisku tamtejszego aeroklubu.

– Biegaliśmy na terenie lotniska. Większość trasy przebiegała po pasie startowym, a około 1,5 km po terenach zielonych lotniska, pięknie oświetlonego lotniskowymi lampami i reflektorami. Widok biegaczy z czołówkami prezentował się pięknie, zwłaszcza gdy na pasie startowym utworzył się długi sznur „świetlików”. Troszkę nam przeszkadzał deszcz, ale biegło się wspaniale! – – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów. 

– Bardzo ciekawym pomysłem w tych trudnych czasach było wręczenie medali w ramach pakietów startowych w woreczkach, a medale podobnie jak i rok temu były wyjątkowe. Tym sposobem bieg przebiegł bardzo szybko i sprawnie.

Większość uczestników przyjechała do Krosna z Małopolski i Podkarpacia.

Wśród mężczyzn zwyciężył Damian Kic z Przemyśla, uzyskując czas 15 minut i 45 sekund. Drugi na mecie był Paweł Krochmal z Warszawy, a trzeci Mateusz Błaż z Komborni.

Wśród kobiet triumfowała Angelika Papiernik z Skurowej z czasem 00:22.15, druga na mecie zameldowała się Paulina Szurlej z Haczowa, a trzecia Agata Rępalska z Krościenka Wyżnego. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi puchary, nie zabrakło też pysznego poczęstunku.

Pełne wyniki: TUTAJ

Organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Klub Biegacza MOSiR Krosno przy współudziale Gminy Krosno, Lotniska Krosno S.A. oraz Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie. 

red. / Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce