2. Nocny Półmaraton w Piekarach Śląskich zapowiada: będzie jeszcze lepiej!


Opublikowane w sob., 16/06/2018 - 09:09

Kiedy przed rokiem zapowiedziano debiut kolejnego nocnego półmaratonu, już trzeciego na Śląsku, wielu kręciło głowami z powątpiewaniem. Tymczasem Nocny Półmaraton w Piekarach Śląskich zebrał komplet uczestników na długo przed planowanym końcem zapisów i okazał się tak dużym sukcesem, że nie mogło go zabraknąć także i w tym roku. Druga edycja wystartuje w sobotę 14 lipca. Organizatorzy zapowiadają kilka interesujących zmian, wśród których jest między innymi znaczne zwiększenie limitu uczestników.

– Zeszłoroczny limit zawodników (900 osób) okazał się zbyt mały i długo przed zamknięciem list startowych mieliśmy komplet startujących a w mediach społecznościowych swoistą giełdę i polowanie na zwolnione miejsca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w tym roku zwiększamy limit do 1300 startujących – ogłosił Dawid Leszczyński, organizator imprezy. – Pomimo wieczornej pory rozgrywania zawodów bierzemy pod uwagę, że temperatura powietrza może być wysoka. Z tego powodu na trasie, oprócz punktów regeneracyjnych z wodą i przekąskami, rozstawione będą również kurtyny wodne, które przyniosą ulgę zawodnikom – zapowiedział.

Na otarcie potu organizatorzy przygotowali też szczególną niespodziankę: w pakietach startowych znajdą się ręczniki sportowe z mikrofibry wykonane w technice fullprint przez Warsztat Koszulkowy z Zabrza. Chętni mogą zamówić także piękne koszulki lub chusty wielofunkcyjne z takim samym nadrukiem. Są one dodatkowo płatne, ale 5% ich ceny wykonawca przeznaczy na rzecz Fundacji Iskierka. Pamiątki można zamówić wcześniej przez Internet lub kupić w dniu biegu w biurze zawodów.

Kolejną atrakcją biegu jest atestowana trasa: - Trasa naszych biegów pozostaje identyczna jak w zeszłym roku. Wynika to przede wszystkim z faktu, że trasa półmaratonu posiada atest PZLA a jest to bardzo istotny fakt dla startujących, którzy np. chcą ustanowić swoje życiówki – wyjaśnia organizator. – Trasa jest bardzo zróżnicowana i dość wymagająca. Szczególnie długi podbieg w kierunku Kopca Wyzwolenia. Najefektowniejszym jej fragmentem jest część prowadząca szosą przez las, gdzie jedynym oświetleniem są reflektory samochodów zaparkowane wzdłuż trasy! Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że jesteśmy jedynymi, którzy gwarantują takie doznania. Z opinii zawodników wiemy, że wrażenia są niezapomniane.

Na uczestników będzie czekała bogata strefa gastronomiczna, po biegu będzie można skorzystać z pomocy rehabilitantów i masażystów. Przygotowano też atrakcje dla dzieci: ­- Wśród atrakcji towarzyszących w tym roku najwięcej uwagi poświęcamy Nocnemu Biegowi Dzieciaków, który rozegrany zostanie na stadionie MOSiR Piekary Śląskie. Całkowity koszt uzyskany z opłat wpisowych zostanie przekazany na konto Fundacji Iskierka z Chorzowa, która otacza opieką dzieciaki z chorobami nowotworowymi.

Zawodnicy mogą wybierać między półmaratonem na atestowanej trasie, biegiem na dystansie 10,5 km lub marszem nordic walking o tej samej długości. Zapisy do końca czerwca gwarantują pełny pakiet startowy z ręcznikiem i innymi upominkami. Start imprezy 14 lipca o 21:00 (dycha o 21:15, nordic walking 21:20). Zapisy oraz szczegółowy regulamin można znaleźć pod TYM adresem.

2. Nocny Półmaraton / 2. Nocna Dycha w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce