3. Bieg Św. Jana z Dukli dla Reginy Kulki i Tomasza Pociechy [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 07/07/2019 - 07:00

W sobotnie popołudnie MOSiR Dukla organizował 3. Bieg Św. Jana z Dukli oraz zawody biegowe dla dzieci. Do wyboru były dwa dystanse: 5 km oraz 15 km.

Trasa krótsza poprowadzona była w większości po drodze asfaltowej. Natomiast trasa na 15 km biegła najpierw podłożem asfaltowym, by w drugiej części zmienić się w terenowe odcinki leśne oraz ścieżki polne.

Wystartowało ponad 200 biegaczy. Większość wybrała dłuższy dystans. Tu najlepiej spisał się Tomasz Pociecha - 1.06:48.

– Wymagająca trasa – oceniał na mecie zwycięzca. – Trochę dokuczał nam upał, ale wiedziałem, jakie będą warunki. Rozłożyłem siły i myślałem o zwycięstwie – mówi biegacz z Krygu.

Najszybszą panią na 15 km była Regina Kulka z Ropy (siostra Szymona Kulki), która na mecie uzyskała czas 1:16:40.

Na krótszym dystansie najlepszy wśród panów został Karol Machowski z Krosna z czasem 19:01, a wśród pań - Patrycja Gerlach z Korczyny z czasem 25:04. 

Pełne wyniki: TUTAJ

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody finansowe, statuetki oraz dyplomy. Każdy zawodnik, który ukończył bieg, zawiesił na szyi pamiątkowy medal.
 
– Po raz pierwszy miałem okazję pobiec w Dukli i muszę przyznać, że tym był to super zorganizowany bieg. Wybrałem krótszy dystans. Trasa fajna, chociaż upał dawał się we znaki. Na mecie czekały na nas piękne medale, setki litrów wody i super posiłek – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

red. / Marek Podraza - Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce