3. Biegowe Grand Prix Rybnika - moc atrakcji, szybsze trasy i jubileusze! Patronujemy!


Opublikowane w pt., 01/02/2019 - 08:39

W tym roku po raz trzeci wystartuje Biegowe Grand Prix Rybnika, na które składają się cztery biegi odbywające się od maja do grudnia. Ich różnorodność jest zaskakująca, bo uczestników cyklu czeka zarówno szybkie uliczne bieganie podczas Półmaratonu Księżycowego i Biegu Barbórkowego, przełajowy Bieg Wiosenny, jak i niemal przeszkodowy Kamień Extreme.

A to nie koniec atrakcji: organizatorzy przygotowali liczne nagrody, zniżki dla stałych bywalców, jubileuszowe edycje dwóch imprez i… nowe, szybsze trasy.

– Wartością naszego Grand Prix jest właśnie różnorodność. Biega się różne dystanse, po różnych trasach i w różnych porach roku. Pierwszy bieg jest wiosną, drugi latem, ostatni zimą. To atrakcyjna formuła, zwłaszcza dla Rybniczan.

Na Grand Prix nadal składają się cztery biegi, nowością natomiast jest to, że można się na nie wszystkie zapisać już na początku lutego. Do tej pory odrębne zapisy były uruchamiane przed każdym biegiem. Dzięki temu będzie można zapewnić sobie miejsce, zwłaszcza w biegach terenowych z mniejszym limitem uczestników a także skorzystać ze zniżki przy zapisie na cztery imprezy – mówi Marek Pietras.

Bieg Wiosny oraz Kamień Extreme mają limit uczestników 350 osób, który wynika z ich terenowego charakteru. Do tej pory trzeba było polować za napisy na te imprezy, jeśli planowało się zbieranie punktów w całym cyklu. Teraz miejsca będzie można sobie zapewnić z dużym wyprzedzeniem.

– By zostać sklasyfikowanym w Grand Prix, wystarczy wystartować w trzech biegach. Wiadomo jednak, że w końcowej klasyfikacji liczą się wszystkie biegi i ci, którzy zaliczą cztery, mają większe szanse na wysokie miejsca. Podobnie jak w ubiegłym roku, planujemy nagrodzić wszystkich, którzy skompletują cały cykl.

To nie koniec nowości. – W tym roku Półmaraton Księżycowy oraz Bieg Barbórkowy będą miały nowe trasy – zdradza Pietras. – Uczestnicy półmaratonu będą mieli do pokonania dwa zamiast trzech kółek jak dotąd. Oczywiście trasa nadal będzie przebiegać przez Rynek, gdzie planujemy dużą strefę kibica z telebimem. Wszystko wskazuje też na to, że nowa trasa będzie łatwiejsza.

Dotychczasowa, choć piękna, wymagała pokonania kilku solidnych podbiegów, przez co, mimo sprzyjającej nocą aury, walka o życiówki była utrudniona. Oba biegi w tym roku świętują też swoje jubileusze: półmaraton odbędzie się po raz dziesiąty a Bieg Barbórkowy po raz piętnasty. Zapisy ruszą na początku lutego. Można ich szukać na stronie cyklu: https://www.biegi.rybnik.pl/

FestiwalBiegow.pl objął patronat medialny nad 3. Biegowe Grand Prix Rybnika. Śledząc regularnie nasz portal nie przegapicie nic z rybnickich biegów. Zachęcamy!

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce