3. KrwioBieg: Podziel się zdrowiem biegaczu

 

3. KrwioBieg: Podziel się zdrowiem biegaczu


Opublikowane w czw., 29/09/2016 - 15:22

Pod koniec października w Krakowie rozegrany zostanie 3. KrwioBieg. Impreza promuje honorowe krwiodawstwo, wspiera pozyskanie funduszy na jego rozwój oraz popularyzuje zdrowy styl życia. Organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż.

Problem braku krwi jest powszechnie znany w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa na terenie całego kraju. Temat ten powraca jak bumerang zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy główni ofiarodawcy wyjeżdżają na wakacje. Nie brakuje apeli, czy nawet konkursów dla donatorów, żeby w tym czasie zrównoważyć wyczerpujące się zapasy.

W stolicy Małopolski ideę oddawania krwi postanawiano zaszczepić wśród biegaczy, czyli osób które są potencjalnie zdrowymi osobami i mogą pomóc potrzebującym. Zresztą nigdy nie wiadomo czy ktoś sam będzie kiedyś potrzebował takiego wsparcia.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy. Zarówno osoby biegające zawodowo, amatorzy czy też ludzie którzy tylko sprintem biegną do tramwaju.

Dystans wynosić będzie 10 km i prowadzić będzie Bulwarami Wiślanymi. Start i meta znajdować będą się w okolicach Wawelu (Bulwar Czerwiński). Uczestnicy przebiegają się z jednej strony Wisły na drugą, najpierw przez Most Dębnicki, a potem przez Kładkę Ojca Bernatka.

Bieg składa się z 2 pętli liczących po 5 km. Bieg można zakończyć po jednym okrążeniu. Niezależnie od pokonanego dystansu każdy otrzyma pamiątkowy medal.

Bieg wystartuje 23 października o godz. 12:00. Wcześniej rozegrane będą biegi dla dzieci. Dzień przed zawodami biuro zawodów mieścić będzie się w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża, przy ul. Studenckiej 19. W dniu biegu biuro znajdować się będzie w okolicach startu i czynne będzie od godziny 8:00. Terenowa akcja krwiodawstwa trwać będzie od godziny 9 do 14. Uczestnicy krew mogą oddać po biegu. Zapisy trwają.

Polski Czerwony Krzyż skupia 1 184 Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK zrzeszających 24 548 członków i blisko 99 000 wolontariuszy. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom promocyjnym, rocznie ok. 40 000 dawców decyduje się oddać krew po raz pierwszy. Mimo to, wciąż placówki medyczne borykają się z problemem zbyt małej ilości krwi.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce