31. Warszawski Triathlon Zimowy przyjmuje zapisy


Opublikowane w pt., 17/01/2020 - 10:49

Choć mamy już połowę stycznia, zima dotarła zaledwie w góry. Nie znaczy to, że mieszczuchy powinni wyjeżdżać do Zakopanego czy Krynicy by spróbować zimowych sportów. Aktywna Warszawa na 31. już edycję Warszawskiego Triathlonu Zimowego. Start już 1 lutego na Stegnach.

Impreza w stolicy łączy w sobie bieganie przełajowe, jazdę na łyżwach i na rowerze. Można wystartować indywidualnie lub drużynowo (każdy zawodnik w innej konkurencji). Do pokonania jest dystans 16 km, podzielony na 4 km trasy biegowej, 2 km jazdy na łyżwach i 10 km jazdy rowerem.

- To był mój pierwszy start w triathlonie, fakt że nie w całym, ale atmosfera bardzo mi się podoba. Zebraliśmy drużynę, bo to są dodatkowe emocje i inne przeżycia niż w biegach indywidualnych. Tu nie można odpuścić, walczymy do upadłego! - chwalił format imprezy Marek Dzięgielewski, mistrz świata weteranów w biegu przełajowym.

- Te zawody to dobry trening. Trzeba mieć mocne nogi, żeby biegać i jeździć w tym śniegu no i nie dać się zepchnąć na bok. Zwłaszcza że jak już się wpadnie w koleinę, to trudno się wyswobodzić… - objaśniała tajniki stołecznej trasy Marta Otto, która zajęła 6. miejsce wśród kobiet. 

Warszawski Triathlon Zimowy ma oryginalny charakter, choć na świecie znany jest już triathlon w wersji zimowej. Rozgrywane są nawet mistrzostwa globu, jakkolwiek program mundialu zawiera nieco inny zestaw konkurencji - bieg przełajowy, jazda na rowerze i bieg na nartach. Dyscyplina walczyła o to, by dostać się do programu zimowych igrzysk, jednak bezskutecznie.

Warszawski Triathlon Zimowy cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Jeszcze w 2009 roku na sklasyfikowano 39 uczestników. W 2019 r., tylko w zawodach indywidualnych, odnotowano 200 finiszerów. Dodatkowo wystartowało 50 drużyn. Do tegorocznej edycji zgłosiło się już ponad 130 osób.

30. Warszawski Triathlon Zimowy: Nie ma kasku, nie ma hattricka. Rekordowe zainteresowanie zimową przygodą! [ZDJĘCIA]

Dla kogo?

W 31. Warszawskim Triathlonie Zimowym wystartować mogą osoby, które w dniu imprezy mają ukończone 15 lat i starsze. Aby dokonać zapisu należy wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin oraz dokonać opłaty. Pierwszeństwo udziału w zawodach mają osoby, które zapiszą się drogą elektroniczną, a następnie uczestnicy rejestrujący się osobiście w dniu imprezy w Biurze Zawodów.

Tegoroczny limit to 400 uczestników w zawodach indywidualnych i 90 drużyn w zawodach drużynowych.

Konkurencje:

Drużynowo:

Triathlon główny start godz. 10.30 (łączny dystans ok. 16000 metrów)

  • Bieg terenowy - dystans ok. 4000 m (2 okrążenia),
  • Bieg łyżwiarski - dystans ok. 2000 m (5 okrążeń),
  • Jazda na rowerze - dystans ok. 10000 m (5 okrążeń).

Indywidualnie:

Triathlon główny start godz. 12.30 (łączny dystans ok. 16000 metrów)

  • Bieg terenowy - dystans ok. 4000 m (2 okrążenia),
  • Bieg łyżwiarski - dystans ok. 2000 m (5 okrążeń),
  • Jazda na rowerze - dystans ok. 10000 m (5 okrążeń).

Wpisowe: 45 zł start indywidualny (20 młodzież), 100 zł drużyny, 

Zapisy: TUTAJ

Najczęściej zadawane pytania: TUTAJ

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce