„35 powodów” – nowa seria dokumentów o maratończykach [WIDEO]


Opublikowane w czw., 08/08/2019 - 14:58

Życiowe historie z bieganiem w tle, a dokładniej - na pierwszym planie. W internecie zadebiutował nowy serial dokumentalny o maratończykach.

Seria powstała za zlecenie maratonu w Los Angeles. Nowe odcinki emitowane są w każdy poniedziałek, aż do marca 2020 roku. Wtedy odbędzie się jubileuszowa, 35. edycja zawodów.

„35 powodów” to nie jest opowieść o zwycięzcach, ani wielkich przegranych. Nie przechodzimy też przez kolejne edycje kalifornijskiej imprezy, która zadebiutowała w biegowym kalendarzu w 1986 roku. Poznajemy za to historie (nie)zwykłych uczestników tego biegu.

Pierwsze odcinki serialu opowiadają o mieszkańcu Pasadeny Philu Shinie. Człowieku bardzo rodzinnym, a jednocześnie zakochanym w bieganiu. W Los Angeles startował już dziewięć razy. Jego życie zmieniło się diametralnie, gdy dowiedział się o chorobie – raku wątroby. Ze wsparciem rodziny i przyjaciół chce wygrać z chorobą i... pobiec kolejny raz w Mieście Aniołów.

Premierę miał już też trzeci odcinek, którego bohaterem jest Richard Reliford. Opowiada o charytatywnym aspekcie maratonu. Dla jego fundacji co roku biegnie ok. 700 osób, dzięki czemu może gromadzić fundusze na rzecz akcji zwiększającej dostęp do czystej wody w Afryce.

Maraton w Los Angeles odbędzie 8 marca 2020 roku. Jest to jeden z największych biegów na tym dystansie w USA, z frekwencją na poziomie 25 000 osób.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce