36. Toruń Maraton przetestuje półmaratońską trasę HMŚ Masters 2019


Opublikowane w czw., 12/07/2018 - 12:41

Ruszyły zapisy do 36. edycji Toruń Marathonu. W programie imprezy ponownie znalazł się dystans półmaratonu, a uczestnicy bedą mogli przetestować trasę 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, którą pobiegną także w marcu 2019 r.

Historia toruńskiego maratonu sięga 1983 roku. Przez lata zmieniali się organizatorzy wydarzenia, którym różnie się wiodło. W ubiegłym roku bieg miał… dwóch zwycięzców. Pilot skrócił trasę liderowi, a organizatorzy kazali mu dokręcić brakujący dystans, zachowując jednocześnie pierwsze miejsce dla biegacza, który najszybciej przebiegł prawidłową trasę.

Toruń Maraton 2017 ma... dwóch zwycięzców

Źródeł tamtego problemu trzeba było szukać m.in. w procedurze startowej. Maratończycy ruszali razem z półmaratończykami i nie było wiadomo kto z kim rywalizuje. Wstępny program tegorocznej imprezy zakłada ponownie wspólny start biegaczy o 9:00 (oby tym razem bez problemów). 

W planach jest też „wyjątkowy medal”, o którym wspomniano w komunikacie prasowym, a także „szybka i płaska trasa”. Nie znamy jeszcze jej przebiegu, ale będzie to trasa, po której wiosną przyszłego roku pobiegną uczestnicy 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters – półmaraton to jeden z trzech biegów ulicznych i crossowych, które znalazły się w programie imprezy.

Festiwal Biegów partnerem HMŚ Masters 2019! Wygraj Życiową Dziesiątkę w Krynicy i wystartuj BEZPŁATNIE na 10 km w Toruniu!

„Ze względu na łagodny profil trasy i potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, spodziewane są liczne >życiówki< biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu” - kuszą toruńscy organizatorzy.

Zapisy do maratonu i półmaratonu już ruszyły. Na początku sierpnia będzie można też zgłaszać dzieci (dedykowane zmagania na 100-1000 metrów rozpisano w programie na czas głównych biegów). Organizatorzy poszukują też pacemakerów na czasy od 3h15 do 5h (zgłoszenia do 19 sierpnia - TUTAJ). Zające startują w Toruniu bezpłatnie.

Przypomnijmy, decyzją PZLAM od tego roku Toruń Marathon i Koral Maraton w Krynicy będą gościć naprzemiennie uczestników Mistrzostw Polski Masters w Maratonie – miasto Kopernika w latach nieparzystych, miasto Nikifora w latach parzystych.

Koral Maraton ponownie w randze MP Masters! Wymagający, ale jaka satysfakcja!

36. edycji Toruń Marathon w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / mat. pras.


Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce