37. Bieg Chomiczówki – dwa w jednym. Zapisy na początku grudnia

 

37. Bieg Chomiczówki – dwa w jednym. Zapisy na początku grudnia


Opublikowane w czw., 07/11/2019 - 07:56

Od lat, a właściwe dekad, sezon startów w Warszawie rozpocznie się na Bielanach podczas Biegu Chomiczówki. Już 37. edycję imprezy zaplanowano na 19 stycznia 2020 roku. Zapisy do biegu mają ruszyć na początku grudnia.

Impreza odbywa się od 1984 roku i przyciąga zarówno stałych bywalców, jak i biegowych debiutantów. Spotkać na Chomiczówce można byłych zawodników, a dziś trenerów, którzy śledzą poczynania podopiecznych. Na 15-kilometrowej trasie stawia się też krajowa czołówka, dla której jest to pierwszy poważny sprawdzian formy po przepracowanej zimie.

Trzecia niedziela stycznia to dla wielu biegaczy i biegaczek okazja do spotkania się po raz pierwszy w Nowym Roku w licznym gronie. I choć sama trasa nie ma walorów estetycznych, bo to bieg między blokami z lat 70-tych, to jednak atmosfera zawodów robi swoje. W styczniu tego roku start poprzedziło odegrane „Sound of Silence”, którym uczczono pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Utwór wysłuchano w ciszy i skupieniu.

Chomiczówka: Głowala po raz trzeci, Gardzielewski po raz szósty! Rekord trasy kobiet „dla babci”. 12-latka na podium 5 km! [WYNIKI, WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]

Na nadchodzącą edycję organizatorzy przygotowali nowy logotyp. Limit uczestników wynosić będzie ponownie 2500 osób na dwóch dystansach (biega się tu także na 5 km w ramach Pucharu Bielan). Cena pakietów wzrośnie nieznacznie, z 40 do 50 zł, ale w zamian uczestnicy mają otrzymać suweniry. Co więcej, w jednej cenie można zapisać się na dwa biegi!

– Dla osób, które biegają u nas od lat, w formule imprezy nie zmieni się wiele. Na pewno postaramy się, żeby cała otoczka biegu stała na wyższym poziomie. Zaczęliśmy poszukiwania sponsorów, tak żeby pakiety były atrakcyjniejsze. Mamy już kilka odpowiedzi, co najważniejsze - pozytywnych. Przygotowaliśmy też projekt koszulki i będzie ona na wysokim poziomie. Wkrótce zaczniemy też poszukiwania pacemakerów – informuje Mateusz Gotz, naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany.

Uczestnicy Biegu Chomiczówki na głównym dystansie mają do pokonania dwie pętle po 7,5 km. Tę trasę wyznaczono w 2017 roku. Poprzednio do pokonania były trzy krótsze okrążenia. W innym miejscu znajdował się też start. Przed biegiem głównym odbędzie się 15. Bieg o Puchar Bielan na 5 km.

– Mimo, że to bieg zimowy, to zawsze dużą uwagę przykładamy do przygotowania trasy. Nawet gdy pada śnieg, staramy się uniknąć gołoledzi, tak, by można było kręcić tu fajne czasy. To ważne dla wielu uczestników, dzięki temu przyjeżdżają do nas czołowi zawodnicy. Każdy chce sprawdzić się i zobaczyć na jakim jest etapie przygotowań – dodaje nasz rozmówca.

W ostatnich latach niemal etatowym zwycięzcą Biegu Chomiczówki jest Robert Głowala, który w 2019 r. wygrał po raz trzeci z rzędu. W biegu na 5 km od pewnego czasu dominuje zaś Arkadiusz Gardzielewski, który skompletował w tym roku podwójnego hattricka!

37. Bieg Chomiczówki zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. O punkty powalczą uczestnicy startujący na głównym dystansie. Finał zmagań odbędzie się podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju (11-13 września 2020 r.). Zapisy do tej imprezy już trwają – TUTAJ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce