3x Śnieżka – 1x Mont Blanc po nowemu. "Zapisy idą szybko"


Opublikowane w wt., 17/03/2015 - 15:00

Śnieżka to obowiązkowy szczyt w kalendarzu każdego biegacza górskiego. Może nie jest przesadnie wysoka, ale wystarczy na nią wbiec trzykrotnie, by pokonać wysokość Mont Blanc, a przy okazji powiększyć swoją kolekcję punktów kwalifikujących do UTMB.

Uczestnicy biegu 3x Śnieżka - 1x Mont Blanc w drugiej jego odsłonie mają do wyboru trzy trasy. Można zdecydować się na jednokrotne pokonanie drogi na szczyt. Wtedy wystarczy przebiec 17 km (dystans Mini), wytyczone m.in. przez Drogę Jubileuszową, a więc tę uważaną za nieco łatwiejszą.

Kolejną możliwością jest dodanie do najkrótszego dystansu drogi przez zakosy (czarny szlak). Tu do pokonania jest już 33 km i 2000 metrów przewyższeń. Ostatnią opcją jest dystans Ultra z 57-kilometrowym dystansem i 3000 metrów przewyższeń.

Wszystkie trasy pozostają bez zmian w stosunku do poprzedniego roku. Kilka elementów tej imprezy się jednak zmienia. Przede wszystkim druga edycja 3x Śnieżka - 1xMont Blanc odbędzie się w 4 lipca.

– Zmieniliśmy termin biegu na prośbę zawodników. Poprzednia edycja odbywała się podczas długiego weekendu w sierpniu. Wtedy do Karpacza przyjeżdża cała masa ludzi i pojawia się kłopot z bazą noclegową. W przypadku pięknej pogody, mogłoby też dojść do zbyt dużego tłoku w okolicach trasy biegu. Stąd taka decyzja – wyjaśnia Radosław Jęcek, organizator imprezy.

Termin to nie ostatnia zmiana w nowym regulaminie imprezy. Skrócił się również czas pokonania dystansu ultra o półtorej godziny, a co za tym idzie trzeba będzie przyspieszyć wydarzenia i na pozostałych trasach.

– Skrócenie limitu jest wynikiem doświadczenia z zeszłego roku. Zawodnicy, którzy biegli najdłuższy dystans w większości zamknęli zawody po maksymalnie 10 godzinach. Dlatego dostosowaliśmy limity do realnych możliwości zawodników. Krótszy limit na dystansie ultra pociągnął za sobą skrócenie limitów pozostałych opcji – wyjaśnia organizator

Czy 10,5 godziny wystarczy na trzykrotne pokonanie Śnieżki? Zeszłorocznemu zwycięzcy Danielowi Chojnackiemu zabrało to 5 godzin i niecałe 40 minut. Piotr Hercog na 33-kilometrowej trasie uzyskał czas 3:11:45.

Kolejną zmianą jest wyższe wpisowe, którego wysokość wynosi 60 zł dla dystansu Mini, 90 zł dla dwukrotnego wbiegnięcia na Śnieżkę i 120 zł dla ultramaratończyków. Po 21 czerwca dla każdej opcji będzie wynosić 140 zł.

– Staraliśmy ograniczyć ten wzrost wpisowego. Mamy nadzieję, że podwyżka zostanie zrekompensowana przez poziom zaplecza socjalnego i nagrody. Chciałbym też podkreślić, że biegacze poniżej 18 roku życia startujący na dystansie Mini są zwolnieni z wpisowego – mówi Radosław Jęcek.

Chętni do wzięcia udziału w najdłuższym biegu muszą się spieszyć z zapisami. Organizatorzy przewidzieli tu tylko 250 miejsc, a zapisy są możliwe przez nasz portal.

– Zapisy w tym roku idą bardzo szybko. Już w ciągu pierwszej doby zapisało się około 200 osób na wszystkie biegi imprezy, a teraz codziennie kilka następnych miejsc na liście się wypełnia – mówi z zadowoleniem organizator.

3x Śnieżka - 1xMont Blanc w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce