Bieg na Piątkę otworzył maratoński weekend w Rzeszowie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 06/10/2018 - 15:35

Prawie 700 biegaczy wystartowało w 4. Biegu na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney w Rzeszowie. Zmaganiom towarzyszyły biegi młodzieżowe.

Zawodnicy w biegu głównym wystartowali w samo południe spod Millenium Hall. 
 
Wygrał wielokrotny reprezentant Polski Mateusz Demczyszak z LŁKS „Prefbet Śniadowo" Łomża, który przybiegł na metę z czasem 14:29. Ma na w swoim dorobku siedem medali mistrzostw Polski seniorów oraz siedem krążków halowych mistrzostw kraju. Stawał także na podium młodzieżowych mistrzostw Polski.

Demczyszak o 6 sekund wyprzedził Ukraińca Rusłana Savczuka i o 33 sekundy Patryka Marszałka.
 
Wśród pań zwyciężyła również wielokrotna reprezentantka Polski - Izabela Trzaskalska z AZS UMCS Lublin, z czasem 16:20. W swoim dorobku ma m.in. medale mistrzostw Polski w biegu na 5000 m, półmaratonie i maratonie oraz w biegach przełajowych. Iza wyprzedziła Ukrainki Oksanę Raitę i Valerię Zinenko.

Zwycięzcy zarobili po 1400 zł (700 za wygraną open i 700 zł za triumf w kat. Najlepszy Polak/Polka)

Szczegółowe wyniki: TUTAJ

Biegu na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney w otworzyła maratoński weekend w Rzeszowie. W niedzielę ponad pół tysiąca osób pobiegnie w 6. PKO Maratonie Rzeszów. Kolejne 500 osób wybrało sztafetę maratońską - to już piąta edycja drużynowych zmagań w mieście nad Wisłokiem. 
 
Organizatorem maratońskiego weekendy w stolicy Podkarpacia jest Stowarzyszenie Rzeszów Biega, a partnerami Urząd Miasta Rzeszowa, CH. Millenium Hall i Pratt&Whitney.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce