4. Bieg Pamięci Dywizjonu 303 – rywalizacja, rekreacja, historia [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 15/07/2019 - 08:41

W niedzielę 14 lipca w Starej Wsi w gminie Borki odbył się już 4. Bieg Pamięci Dywizjonu 303.

Uczestnicy mięli do wyboru dwie trasy: krótką na dystansie 3.303 km oraz bieg główny na dystansie 11,303 km. Można było także sprawdzić się na trasie marszu Nordic Walking na dystansie 5,303 km. Impreza była sportowym akcentem programu festynu sportowo-rekreacyjnego.

Długości tras były wartościami symbolicznymi. Nawiązywały do numeru słynnego Dywizjonu 303 – pododdziału lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych, który wsławił się w słynnej bitwie o Anglię w czasie drugiej wojny światowej. Dla gminy Borki ten dywizjon jest szczególnie ważny, ponieważ jego pierwszy dowódca płk pil. Zdzisław Krasnodębski urodził się właśnie na tym terenie w miejscowości Wola Osowińska.

Bieg główny wygrał Paweł Młodzikowski z KB V-Max Adamów z czasem 37:53. Na dystansie 3,303 km najlepszy był Mateusz Śliwiński - lubelskibiegacz.pl TEAM z czasem 12:47. Łącznie na trzech imprezach wystartowało prawie 300 osób.

Pełne wyniki: TUTAJ

- Będąc w okolicach Radzynia Podlaskiego nie mogłem sobie odmówić startu w tym wyjątkowym biegu. Zapisałem się dużo wcześniej, bo bieg od początku cieszy się dużą popularnością i listy startowe zapełniły się bardzo szybko – opisuje Ambasador Festiwalu Biegów Marek Podraza.

- Organizatorom należą się wielkie podziękowania za super przygotowaną imprezę. Wspaniałe medale, pakiety startowe i doskonała obsługa biegaczy były niewątpliwie atutami tego biegu. Nie zabrakło też wątku historycznego nawiązującego do bohaterskich pilotów oraz do osoby płk pil. Zdzisława Krasnodębskiego. Była też promocji książki o historii Dywizjonu 303, pyszna grochówka, napoje ciastka, a w biegu pobiegł także wójt gminy Borki Radosław Sałata – wylicza Pan Marek.

red. / Marek Podraza


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce