4 Biegi Racibórz: Sezon 2, jeszcze lepszy?


Racibórz wciąż zaskakuje. Najpierw kultowym Biegiem bez Granic, świetnym debiutem Rafako Półmaratonu Racibórz w 2015 roku, połączeniem kilku imprez pod marką 4 Biegi Racibórz w ubiegłym roku i kolekcjonerskim medalem w formie układanki. Wydawało się, że biegaczy niczym już nie można zaskoczyć. Tymczasem organizatorzy przedstawili projekt medali na przyszły rok i… znowu wzbudzili zachwyt.

W koncepcji 4 Biegów Racibórz niewiele się zmieni. I dobrze, bo w tym roku forma sprawdziła się doskonale: - Wielkich zmian nie przewidujemy, charakter projektu będzie taki jak rok wcześniej. Co do niespodzianek, to na dzień dzisiejszy jeszcze za wiele nie mogę powiedzieć, ale postaramy się dołożyć coś ekstra – zapowiada Krzysztof Borkowski, dyrektor cyklu.

W 2018 roku w skład cyklu wejdą te same biegi, które tworzyły go w tym roku: IV Bieg Nadodrzański, VII Bieg Twardziela, XI Bieg bez Granic oraz IV Rafako Półmaraton Racibórz. Do pokonania będzie więc prawie 10 km, 6,5 km, kolejna dyszka i półmaraton jako ukoronowanie cyklu. Medale trzech pierwszych biegów zostały zaprezentowane niedawno, ostatni, najważniejszy, pozostaje zagadką. – Medal z półmaratonu zaprezentujemy w sierpniu – mówi organizator, nie chcąc uchylić rąbka tajemnicy. – Medale po raz kolejny utworzą sympatyczną pamiątkę z Raciborza, chociaż tym razem nie będą się składać jak puzzle. – Wiadomo już, że będzie można zamówić specjalny ekspozytor dla całej kolekcji, podobnie jak w tym roku.

Cykl rozpocznie się już na początku roku. 7 stycznia wystartuje 4. Bieg Nadodrzański. Jego malownicza trasa mierzy 9 600 metrów i prowadzi niemal w całości wzdłuż Odry. Zawodnicy pobiegną alejkami Parku Zamkowego, wałami przeciwpowodziowymi, przez przystań kajakową oraz raciborską dzielnicą Płonia. Limit uczestników wynosi 500 osób. Zapisy są dostępne pod TYM adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3517. Do końca roku 2017 opłata wynosi 30 zł, później (do 5.01.2018) 35 zł a w przypadku zapisu w biurze zawodów 50 zł.

Kolejnym etapem cyklu będzie 6. Bieg Twardziela, którego urokliwa i dość wymagająca trasa wiedzie ścieżkami Arboretum Bramy Morawskiej i mierzy 6,5 km. Bieg odbędzie się 25 lutego.

Trzeci z biegów to najstarsza raciborska impreza, 11. Bieg bez Granic – 10 km klasycznego ulicznego biegu w centrum miasta. Perełką będzie, jak poprzednio, półmaraton w ostatnią niedzielę sierpnia. Każdy z biegów zostanie sklasyfikowany oddzielnie, ale przewidziano też punktację w ramach drugiego Grand Prix Raciborza.

Co z tymi, którym nie uda się zebrać wszystkich medali? – Oczywiście będzie można uzupełnić braki, chociaż już pewnie nie 11 listopada jak w tym roku, gdyż w tym terminie bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji 100 Biegów w 100 miastach na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości – wyjaśnia Borkowski.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.4biegiraciborz.pl

KM


Polecamy również:


Podziel się: