4. Borzęcińska Dycha jak mini festiwal biegowy


Opublikowane w czw., 22/08/2019 - 10:29

Już 13 października zapraszam do gościnnej gminy Borzęcin na czwartą edycję Borzęcińskiej Dychy. W ubiegłym roku wystartowało tu ponad pół tysiąca osób.

Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

– Po raz kolejny przygotowujmy biegi na różnych dystansach dla różnych grup wiekowych, począwszy od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, na pięciu kategoriach wiekowych biegu głównego skończywszy (wśród kobiet i mężczyzn). Idealnie płaska i wymierzona wg. norm atestowych trasa Borzęcińskiej Dychy jest dla uczestników biegu okazją do poprawienia swoich wyników i pobicia kolejnych rekordów – informuje wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak.

– Ponadto odbędą się zawody nordic walking na dystansie ok 5 km oraz Borzęcińskie Biegi Rodzinne (darmowy bieg dla rodzin) – zaprasza.

Na uczestników biegu głównego czekają atrakcyjne pakiety startowe, w których znajdziemy m.in. techniczne koszulki z oryginalnym wzorem. Do tego piękne odlewane medale oraz zdrowe posiłki regeneracyjne.

W trakcie zawodów zaplanowano także gry i zabawy dla dzieci pod opieką animatorów. Po skończonych zawodach przewidziano losowanie nagród wśród wszystkich uczestników biegu głównego i nordic walking.

Już dzisiaj, Zapraszamy wszystkich na stadion Victorii Bielcza. Startujemy 13 października – dzieci o godz. 11:00, biegacze i kijkarze - o godz. 12:00.

Zapisu można dokonać w internecie – TUTAJ.

Robert Makowiec, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce