4. Gorlicki Bieg Górski dla Pauliny Wywłoki i Bartosza Gorczycy [ZDJĘCIA]

Opublikowane w ndz., 18/11/2018 - 19:43

Gospodarze z Klubu Kolarskiego Grupetto Gorlice po raz drugi przygotowali piękną, ponad 22-kilometrową trasę przez malownicze tereny Beskidu Niskiego. A ta przyciągnęła rekordową liczbę blisko 400 biegaczy.

– Jesteśmy pod wrażeniem! Do biegu zgłosiło się 400 zawodników! Więcej zgłoszeń nie przyjmowaliśmy, ale chętnych było dużo więcej. Dopisała pogoda, było chłodno. Dystans najszybciej pokonał Bartosz Gorczyca pochodzący z niedalekiego Skołyszyna. Wygrał u nas po raz czwarty - powiedział nam Sebastian Chłanda z biura organizacyjnego.

Start i metę zawodów zlokalizowano w Ośrodku Wczasów Rodzinnych "Zacisze" w Wysowej-Zdroju. Zawodnicy musieli pokonać 22,5 km z przewyższeniem około 1000 metrów.

Bartosz Gorczyca, reprezentujący Salco Garmin Team, był jednym z faworytów i nie zawiódł. Przybiegł na metę z czasem 1:47:56.

– Znam doskonale te tereny. Są wymagające i bardzo urocze. Zawsze przyjeżdżam tutaj bardzo chętnie. Prowadziłem od początku biegu. Trasa, jak wszyscy wiedzą, nie była łatwa – powiedział nam zwycięzca, który w tej części kraju czuje się jak ryba w wodzie (wygrał m. in. Bieg 7 Dolin 100 km na dwóch ostatnich Festiwalach Biegowych w Krynicy-Zdroju).

Drugie miejsce zajął maratończyk Grzegorz Czyż z Grupy Azoty-Automatyka Tarnów, z czasem 1:52:26, a trzecie Stanisław Tomasik z Gorlickiej Grupy Biegowej (1:53:15).

Wśród pań najlepsza była Paulina Wywłoka z czasem 2.03:42. – Pierwszy raz pobiegłam w Wysowej-Zdroju. Był to mój debiut w tym biegu i od razu mam zwycięstwo! – cieszyła się na mecie zawodniczka Salco Garmin Teamu, wicemistrzyni tegorocznego Biegu 7 Dolin 100 km.

Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Wilk z Tarnowa z czasem 2:11:58, a trzecie Justyna Jasłowska z Warszawy (2:14:21).

Prowadzono także klasyfikację na najlepszego biegacza i biegaczkę z terenu powiatu gorlickiego. Zwyciężyli Stanisław Tomasik i Jolanta Szurek z Gorlickiej Grupy Biegowej.

Pełne wyniki: TUTAJ