4. Interferie Run dla…. [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 27/05/2019 - 12:14

Druga edycja cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg – 4. Interferie Run wraz z Dziesiątką Staropolanki odbyła się w minioną sobotę na trasie ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa-Zdroju. Znów prawie 450 miłośników górskiego biegania wzięło udział w zawodach RWSB, nie bez powodu wybierając właśnie tę imprezę, bo spośród wszystkich edycji cyklu, właśnie Interferie Run uważany jest za jedne z najpiękniejszych.

Malownicza górska trasa, zróżnicowany teren, bieg z punktu A do punktu B – to wszystko składa się na wyjątkowość tej izerskiej biegowej imprezy. Dodajmy też, że bieg od kilku lat jest również areną zmagań biegających górników i hutników. To właśnie tu odbywają się Mistrzostwa Polski Górników i Hutników w biegach górskich, których sponsorem i patronem jest KGHM Polska Miedź S.A. W Świeradowie odbyły się też biegi dla dzieci – również na wymagającej, górskiej (choć oczywiście dużo krótszej) trasie.

Punktualnie o 11:00 półmaratończycy wyruszyli na trasę z parkingu Interferie Sport Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a uczestnicy 10 Staropolanki wystartowali z Rozdroża Izerskiego. Wszyscy biegli do mety usytuowanej pod Interferie Aquapark Sport Hotelem Malachit w Świeradowie – Zdroju. Doskonale znany z biegów RWSB Jacek Jolibski (biegamdlazdrowia.pl) znów nadał mocne tempo i w końcówce rywale mogli już tylko uskakiwać przez odłamkami izerskiego granitu sypiącymi się spod stóp lidera. Jolibski wygrał z czasem 1:20:24. Mariusz Piekarz (UKS Ludwikowice) zajął miejsce drugie, a trzeci był Przemysław Górak (KB Sobótka), tracąc do Piekarza tylko 11 sekund.

Półmaraton ukończyły pięćdziesiąt cztery panie, a najszybszą z nich została Alicja Kaucka (Bielawska Akademia Biegania, 1:39:08). Druga była Ewa Ardelli (również z BAB), a trzecia Monika Awrycewicz (UKS Ludwikowice).

Piotr Holly (scott.pl, 35:39) wygrał bieg na 10 km, skutecznie uciekając przed Wojciechem Maślanką z UKS Ludwikowice Kłodzkie. Trzecie miejsce zajął Paweł Maślanka z Bielawskiej Akademii Biegania.

Katarzyna Choma (Zorka Jelonki Running Team) nie dała szans rywalkom i przybiegła do Świeradowa jako pierwsza z kobiet z czasem 42:22. Pozostałe miejsca na podium rozdzieliły między siebie Iwona Karnicka i Agnieszka Oleszczuk.

W klasyfikacji MP Górników i Hutników KGHM Polska Miedź S.A. złote medale wywalczyli Patryk Pieniążek i Magdalena Różańska (10 km) oraz Grzegorz Krajewski i Karolina Borowska (półmaraton). Tradycyjnie dekorowano najlepszych zawodników i zawodniczki w klasyfikacjach open, w kategoriach wiekowych i drużynowych oraz w kategorii rodzinnej. Dodatkowo – były puchary dla najlepszych reprezentantów Świeradowa-Zdroju.

źródło: Organizator