4. Pabianicki Bieg WOŚP z morsowaniem na deser [ZDJĘCIA]

Opublikowane w ndz., 12/01/2020 - 16:45

W całym kraju podczas weekendu odbyło się kilkadziesiąt imprez biegowych z serduszkiem w tle. W Pabianicach wystartował po raz czwarty Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

Limit uczestników niemal został wyczerpany. Wpisowe wynosiło minimum 30 złotych.

– Całość idzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Polsce odbywa się czternasty raz, u nas to czwarta edycja tej sportowej imprezy – wyjaśniali organizatorzy.

Frekwencja dopisała. Na linii startu stanęło około 250 osób.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5,5 kilometra, czyli cztery pętle wokół dwóch stawów na Lewitynie. Na trasie znaleźli się zarówno biegacze, jak i chodziarze nordic walking. Na mecie czekały napoje i pamiątkowe medale.

Najszybciej do mety dotarł Mariusz Pabich (18 min. 07 sek.). Drugim był Adam Olkusz. Trzeci – Łukasz Michalak. Najszybszą kobietą na trasie została Aneta Gożdzik-Zaręba (20:59). Drugie miejsce – Beata Światłowska. Trzecie – Katarzyna Ceran.

Jeśli chodzi o stawkę nordic walking, najlepszym mężczyzną był Sławek Kacprzak. Pokonał trasę w 33 minut i 25 sekundy. Piotr Olejniczak i Marek Kosecki odpowiednie drugi i trzeci. Natomiast najszybszą panią była Ania Ścibut (34 min. 17 sek.). Druga - Agnieszka Krawętek. Trzecia - Agnieszka Golus.

Niektórym emocji było wciąż za mało i po zakończonych zmaganiach wskoczyli do zbiornika wodnego na Lewitynie.