4. Siemianowicki Festiwal Świetlików - biegający początek lata i „Poskromienie Świetlika”


Opublikowane w pt., 19/04/2019 - 07:17

Pierwszy weekend lata to doskonały czas na… poskromienie świetlika. Dla osób, które mają ochotę zmierzyć się z tym tajemniczym zadaniem lub przebiec 5 lub 10 kilometrów w urokliwych okolicznościach przyrody, katowicki MK team ma propozycję.

W sobotę, 22 czerwca odbędzie się 4. Siemianowicki Festiwal Świetlików, czyli rodzinna impreza biegowa organizowana w Siemianowicach Śląskich w okolicach Stawu Rzęsa. Zapisy trwają do 19 czerwca.

Siemianowicki Festiwal Świetlików to dwa biegi główne - 5 lub 10 km, marsz nordic walking 5 km a także zawody dla dzieci - 50, 200, 400 i 800 metrów, animacje, warsztaty oraz eliminacyjny bieg przełajowy pod hasłem „Poskromić Świetlika”.

Festiwal rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Szczegółowy harmonogram imprezy zostanie zaprezentowany wkrótce.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę przywitać lato wspólnie z nami w ten nietypowy sposób. Gwarantujemy świetną atmosferę, sportowe emocje, liczne niespodzianki – zapraszają Organizatorzy.

Trwają zapisy na biegi na dystansie 5 i 10 km, nordic walking na dystansie 5 km oraz do biegów dzieci. Warto się spieszyć, ponieważ wprowadzony został również limit zawodników. Wkrótce uruchomione zostaną zapisy na eliminacyjny bieg przełajowy Poskromić Świetlika.

Aby zgłosić swój udział w 4. Siemianowickim Festiwalu Świetlików, wystarczy wejść na stronę: www.mkteamevents.pl/swietliki. Zapisy trwają do 19 czerwca 2019 roku lub do wyczerpania limitu.

 To już druga impreza organizowana w ramach Grand Prix MK team 2019, czyli cyklu organizowanych przez MK team w 2019 roku. W jego skład wchodzą następujące zawody:  

  • 5. Parkowe Hercklekoty  
  • 4. Siemianowicki Festiwal Świetlików 22.06.2019 r., Siemianowice Śląskie 
  • 5. Siemianowickie Nocne Marki 26.10.2019 r., Siemianowice Śląskie 
  • 6. Bieg Mikołajkowy 08.12.2019 r., Katowice 

Partnerem biegu jest Siemianowickie Centrum Kultury, a Festiwal Świetlików odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Rafała Piechy.

4. Siemianowicki Bieg Świetlików w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce