4. Sparing: Ponad pół tysiąca osób na torze żużlowym


Opublikowane w śr., 05/06/2019 - 09:28

W sobotę 1 czerwca w Dzień Dziecka na ulicach Rzeszowa odbył się 4. Sparing - Rzeszowski Bieg na 10 kilometrów. Start biegu został wyznaczony na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej, który użytkują na co dzień żużlowcy i piłkarze miejscowej Stali.

Trasa biegu przebiegała przez Bulwary nad Wisłokiem, ulicami Rzeszowa i ponownie Bulwarami do mety na Stadionie Miejskim – ze startem i metą na torze żużlowym.

– Po raz pierwszy miałem okazję pobiec w tym biegu. Towarzyszyła nam wspaniała pogoda. Start zaplanowano na godzinę 20, gdy już było chłodno. Na całej trasie dopingowali nas mieszkańcy Rzeszowa oraz licznie zgromadzona młodzież na Bulwarach nad Wisłokiem. Wspaniała atmosfera, a nogi przy tak idealnych warunkach biegowych niosły same! – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

– I na koniec miła niespodzianka na mecie - spotkanie z kolegą po prawie 30 latach od skończenia studiów i jego żoną, która również pobiegła na 10 km.

Wystartowało w sumie ponad 500 osób. Wygrał Kenijczyk Mathew Kosgei (31:010. Wśród pań najszybsza była Maria Sławik z Przemyśla (38:04). Pełne wyniki: TUTAJ.

Tuż przed biegiem głównym rozegrano także biegi dla dzieci i młodzieży.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce