40. PKO Półmaraton Szczecin – dystans wybierzesz… na trasie


Opublikowane w pon., 15/07/2019 - 10:21

Jubileuszowa edycja imprezy wystartuje 25 sierpnia. W programie imprezy są półmaraton oraz bieg na 10 km. Po raz pierwszy organizatorzy pozwolą wybrać dystans bezpośrednio na trasie, w czasie rywalizacji.

Na trasie biegu będzie znajdował się „punkt decyzyjny”, na którym zawodnik nawet w czasie biegu podejmie decyzję jaki dystans pokona w jubileuszowej edycji imprezy – informują organizatorzy.

Skąd taki pomysł?

- Zapisy na bieg są uruchamiane nawet 10 miesięcy wcześniej, w tym czasie w życiu biegacza może się wiele wydarzyć: może doznać kontuzji i nie móc pobiec aż tak długiego dystansu, może bardzo dobrze przetrenować okres od zapisów do startu, na tyle dobrze, że spokojnie przebiegnie nie 10 km, a półmaraton. Ponadto często zdarzają się nieprzewidziane sytuacje tuż przed startem, np. grypa żołądkowa, odwodnienie, i nie damy radę pokonać półmaratonu, wtedy też możemy zdecydować się na krótszy dystans - wyjaśniają

- Liczymy, iż to rozwiązanie spodoba się uczestnikom!

Miasteczko biegowe 40. PKO Półmaraton Szczecin usytuowane będzie na Jasnych Błoniach - zielonym sercu Szczecina. Sama trasa przebiegać będzie przez centrum miasta, Wałami Chrobrego oraz urokliwą zieloną dzielnicą Pogodna.

Rekord frekwencji szczecińskiego półmaratonu to 2 965 osób z ubiegłego roku.W tym roku gospodarze spodziewają się ok. 4 000 uczestników na obu dystansach.

Zmaganiom dorosłych towarzyszyć będą zmagania dzieci pn. Bieg Pirata.

40. PKO Półmaraton Szczecin w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce