40. PKO Półmaraton Szczecin już przyjmuje zgłoszenia. Jest medal


Opublikowane w czw., 10/01/2019 - 08:43

Jubileuszowa edycja odbędzie się 25 sierpnia. – Impreza będzie naprawdę wspaniała, mamy nadzieję, że na długo zapadnie Wam w pamięci – zapewniają gospodarze, którzy z biegiem czasu będą odsłaniać kolejne niespodzianki.

Poznaliśmy już projekt medalu pamiątkowego półmaratonu i towarzyszącego biegu na 10 km, który będzie można zdobyć na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

– Na medalu znajdziecie miejsca i motywy charakterystyczne dla naszego miasta. Medal ten będzie idealną pamiątką z jednego z najstarszych półmaratonów w Polsce – zachęcają gospodarze imprezy, której ubiegłoroczna edycja w 65. jubileuszowym plebiscycie „Kuriera Szczecińskiego” na najlepszych sportowców, trenerów i wydarzeń sportowych województwa zachodniopomorskiego otrzymała tytuł Imprezy Sportowej Roku. Gratulujemy!

W 2018 r. rywalizację na ulicach Szczecina, z finiszem na… czerwonym dywanie, wygrał reprezentant gospodarzy Radosław Helon (MKL Szczecin, czas 1:15:21). Bieg kobiet zwyciężyła Sylwia Telatyńska (Aktywne Choszczno, 1:26:07) - było to trzecie z rzędu zwycięstwo tej biegaczki w szczecińskiej połówce.

Bieg na 10 km – uczestnicy odwiedzali m.in. monumentalne Wały Chrobrego - wygrał Paweł Pankratow (33:22) który wyprzedził zwycięzcę z 2017 r. Artura Olejarza ze Szczecina. Na czwartym miejscu open uplasowała się Monika Andrzejczak (33:45), która poprawiając swój rekord życiowy zwyciężyła w klasyfikacji kobiet

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce