45. BMW Berlin Marathon rusza z zapisami. Najszybsi...


Opublikowane w czw., 12/10/2017 - 08:37

W przyszłym tygodniu wystartują zapisy do 45. BMW Maratonu Berlińskiego. Start 16 września 2018 roku, a to oznacza że po raz pierwszy od dziewięciu lat niemiecka impreza nie pokrywa się terminem z Maratonem Warszawskim. Już można się zgłaszać na start.

Zapisu do Maratonu Berlińskiego można dokonać poprzez jedną z sześciu ścieżek. Szybcy biegacze, posiadający odpowiednie wyniki mogą zgłaszać się między 18 października a 8 listopada. Najstarsze rezultaty mogą pochodzić sprzed dwóch lat i z certyfikowano biegu.

Kto może skorzystać z tej ścieżki? Przykładowo dla grupy mężczyzn w wieku 18-44 lata organizatorzy wymagają wyniku lepszego niż 2h45'. Natomiast dla pań – wyniku poniżej 3 godzin. W grupie 45-59 wymagane są wyniki 2h55' u mężczyzn i 3h20 u kobiet. Dla kategorii 60+ co najmniej 3h25' dla panów i poniżej 4h10' dla kobiet.

Zgłaszać można się też przez ścieżkę charytatywną oraz u operatorów wycieczek. Prowadzone będą też zapisy indywidualne oraz dla 2-3 osobowych drużyn.

Kolejny sposób zgłoszeń dotyczy już tylko rolkarzy i wózkarz z kat. handbike (napęd łańcuchowy) i wheelchair (napęd ręczny). Oddzielna droga prowadzi też dla członków „Jubilee-Club”, którzy maraton w Berlinie ukończyli co najmniej 10 razy.

Wszyscy chętni mogą zgłaszać się do 9 listopada, za wyjątkiem członków elitarnego klubu (do lutego przyszłego roku).

Opłata rejestracyjna to 108 euro (462 zł). Szczęśliwców, którzy będą mogli pojawić się na starcie w Berlinie poznamy między 30 listopada a 4 grudnia tego roku.

Maraton w Berlinie odbędzie się 16 września. Maraton Warszawski wystartuje dwa tygodnie później. Ostatni raz różnica terminów między tymi imprezami miała miejsc w 2009 roku. Już można się zapisywać na obie imprezy.

RZ

fot. Andrzej Hulanicki


 

Polecamy również:


Podziel się: