4F Piątka Praska - idealna na debiut i na życiówkę! [ZAPISY]


Opublikowane w wt., 16/07/2019 - 08:56

31 sierpnia odbędzie się Nocny 4F Półmaraton Praski – w sobotni wieczór dziewięć tysięcy uczestników wyruszy na główne arterie prawobrzeżnej Warszawy. Ponownie imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska - dedykowana zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z bieganiem, jak i doświadczonym biegaczom potrzebującym rywalizacji na krótszym dystansie.

„Piątka” wystartuje już o godz. 19.30, czyli na godzinę przed półmaratonem, a jej trasa będzie wiodła nadwiślańskim wybrzeżem oraz klimatycznymi fragmentami Pragi Północ. Meta zlokalizowana będzie vis a vis mety 4F Półmaratonu Praskiego, w centrum miasteczka biegowego.

Trasa?

Doskonała tak na debiut, jak i na życiówkę! A przy okazji taka szybka „piątka” to dobra okazja do zaproszenia rodziny i znajomych do wspólnej zabawy. Jeśli więc nie zdecydujesz się zmierzyć z głównym, półmaratońskim dystansem, to nie znaczy, że ominie Cię ta wyjątkowa aura wielkiego wieczornego biegu po ulicach Warszawy.

W 2018 roku 4F Piątkę Praską ukończyło 2 528 osób, a najszybciej (czas 14:46) zrobił to rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, który na metę wbiegał ramię w ramię z Arturem Kozłowskim.

„Po maratońskiej rywalizacji w mistrzostwach Europy ten start to miał być +fun run+, ale… wyszło troszkę inaczej. Świetna trasa, dobra atmosfera, więc po strzale startera ciężko było się powstrzymać i biec spokojnie. Adrenalina niosła do przodu, włączyła nam się taka zdrowa rywalizacja” – powiedział wtedy Kozłowski.

Tym razem zarówno Szost, jak i Kozłowski nastawiają się dobry wynik w biegu na na dystansie 21,097 km, który ponownie wystartuje o godz. 20.30 z błoni PGE Narodowego, a trasa będzie wiodła al. Zieleniecką w kierunku kolorowo oświetlonej i dobrze nagłośnionej al. Waszyngtona. Potem czeka ich Saska Kępa i dalej szerokimi ulicami Gocławia, po których uczestnicy wbiegną na atrakcyjnie nagłośniony Wał Miedzeszyński. W rytm muzyki nogi same ich mają nieść w kierunku mety usytuowanej pod stadionem PGE Narodowym.

Znamy już oficjalne koszulki przygotowane przez 4F. W tegorocznej edycji półmaratończycy w swoich pakietach startowych znajdą granatowo-limonkową wersję z paskowym wzorem, natomiast uczestnicy 4F Piątki Praskiej wystartują w koszulkach w jaśniejszej tonacji. Zwolennicy krótszego dystansu ubrani zostaną w limonkowy kolor, płynnie przechodzący w biel.

Rejestracja do obu biegów trwa. Nie warto zwlekać z rejestracją i opłatą. Limit na „piątkę” to 3 500 uczestników.

Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku (w latach 2014-2017 jako BMW Półmaraton Praski, a od edycji 2018 r. sponsorem tytularnym jest polska marka sportowa 4F). Tegoroczna edycja będzie trzecią w formule wieczornej.

Zapisy i informacje na: stronie www.polmaratonpraski.pl

Źródło: Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce