5. Bieg Nyski z towarzyszącą "piątką"

5. Bieg Nyski z towarzyszącą "piątką"


Ruszyły zapisy do piątej edycji Biegu Nyskiego, który odbędzie się 11 czerwca. W tym roku organizatorzy dodatkowo przygotowali bieg towarzyszący na dystansie 5 km. Oczywiście głównym dystansem będzie jak dotychczas 10 km. 

Uczestnikiem zawodów mogą być osoby, które do 11 czerwca ukończą 16 lat, opłacą wpisowe oraz w biurze zawodów podpiszą stosowne oświadczenie. Zgłoszenia można dokonywać drogą elektroniczną: informacje i formularze dostępne są na stronach organizatora - TUTAJ . Zapisy internetowe trwają do 2 czerwca. 

Ze względów technicznych w tym roku przewidziano limit uczestników: na dystansie 10 km - 600 osób a na dystansie 5km – 200 osób. Trzeba się więc pośpieszyć, by wziąć udział w imprezie. 

Start wspólny na dwóch dystansach  odbędzie się o godz. 15:00 na ulicy Sudeckiej przy Gimnazjum nr 2 w Nysie. Trasa na obu dystansach wiedzie przez zabytkowe centrum Nysy.

Po raz trzeci podczas Biegu Nyskiego odbędą się Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny Nauczycieli na dystansie 10 km. W sumie biegacze zostaną nagrodzeni w aż 19 kategoriach. 

Na każdego uczestnika na mecie czekać będą pamiątkowe medale, na zwycięzców - nagrody finansowe. Po biegu odbędzie się losowanie nagród, szansę ma każdy kto ukończy bieg. 

Podczas imprezy odbędzie się piknik dla całych rodzin, który uświetnią występy grup artystycznych Nyskiego Domu Kultury. Organizatorzy zapraszają całe rodziny. 

Tab było w zeszłym roku:

Organizatorem imprezy jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2”w Nysie, oraz grupa biegowa „NYSA BIEGA”. Głównym partnerem organizatorów jest Gmina Nysa, a także Nyski Dom Kultury, PGK „EKOM” i Agencja Rozwoju Nysy.

5. Bieg Nyski w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org. 


Polecamy również:


Podziel się: