5. Bieg Popradzki – zima aż miło! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 28/01/2019 - 10:41

W ostatnich latach aura nie sprzyjała piwniczańskiej imprezie. W minioną niedzielę, w piątą edycję imprezy zima wreszcie dopisała. 

Biegano na trasach narciarstwa biegowego na Obidzy - stylem klasycznym na dystansie 14 km oraz 21 km. Stawką były punkty w klasyfikacji Pucharu Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich. Pełne wyniki TUTAJ.

Zorganizowano też dodatkowy bieg pod nazwą ,,Bieg dla przyjemności” na krótkim dystansie 5 km (stylem klasycznym), dedykowany początkującym adeptom biegówek. Chętnych nie zabrakło.

Zdjęcia: TUTAJ


OKIEM ORGANIZATORA

Miasto i Gmina Piwniczna Zdrój oraz Dyrektor Biegu Popradzkiego Marian Dobosz serdecznie dziękują za udział wszystkim miłośnikom narciarstwa biegowego, którzy uczestniczyli w V Biegu Popradzkim na trasach narciarstwa biegowego na Obidzy. W niedzielę odbył się 5. Zimowy Bieg Popradzki w narciarstwie biegowym w Piwnicznej Zdroju na polanie Obidza. Kilka minut po 12 w południe Burmistrz MiG Piwniczna Zdrój Dariusz Chorużyk i starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski powitali uczestników biegu. Następnie dyrektor Biegu Popradzkiego Marian Dobosz dał sygnał do startu wspólnego dla zawodników i zawodniczek. Wystartowali oni stylem klasycznym (CL) na różnych dystansach: 7 km, 14 km 21 km. w zależności od kategorii wiekowej.

W kategorii OPEN KOBIET najlepsza była Katarzyna Długopolska drugie miejsce zajęła Maria Nędza (obie Kościelisko) a trzecia była Renata Kuzmiakowa ze Słowacji. Natomiast w kategorii OPEN MĘŻCZYZN najlepszy był Bogusław Gracz z Zębu koło Zakopanego drugie miejsce zajął Robert Faron z Zalesia, a trzeci był Robert Gleń z Jedlicza. Bieg ten jest wliczany i punktowany do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich na sezon 2018/2019.

Zorganizowano także krótki ,,bieg dla przyjemności” na 5 km (trasa łatwiejsza) w którym brali udział także byli zawodnicy, ale także amatorzy. Wystąpiła w nim też grupa osób niewidzących i słabo widzących z Warszawy (St. Cross). Na tym dystansie wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Łękawska, a w mężczyznach Michał Tokarczyk (oboje z Rytra). Były to też Mistrzostwa Polski Instruktorów i Trenerów narciarstwa biegowego i wyłoniono najlepszych z nich: Katarzynę Długopolską i Marcina Węgrzyna.

Ponadto w tym dniu rozegrano także lokalne Mistrzostwa MiG Piwniczna Zdrój w narciarstwie biegowym dla szkół podstawowych. W grupie starszej dziewcząt zwyciężyła Joanna Barnowska, drugie miejsce zajęła Wiktoria Brotoń, a trzecia była Aleksandra Lisowska Wśród chłopców zwyciężył Jakub Brotoń, drugi był Konrad Śmigowski, a trzeci Grzegorz Śmigowski (wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Kosarzyskach). W grupie młodszej zwyciężył wśród chłopców Karol Miechurski, a wśród dziewcząt Anna Rychtarczyk oboje także z Kosarzysk.

Najlepszym zawodnikiem w biegu głównym mężczyzn z powiatu nowosądeckiego był Bogdan Kałuziński z Muszyny, a zawodniczką Anna Dobosz natomiast najlepszym zawodnikiem z terenu MiG Piwniczna Zdrój został Filip Malik, a wśród kobiet Monika Aftanowicz. Ponadto z piwniczan wystartowali jeszcze Dawid i Roman Malik oraz Włodzimierz Reichert.

Odbyły się też drużynowe biegi na nartach 3 osobowych na czas. Wystąpiły one w następujących składach i zajęli kolejne miejsca. 1. miejsce - Maciej Rychtarczyk, Anna Cużytek, Zuzanna Cużytek, 2. miejsce - Aneta Stanczak, Beata Łomnicka, Wacław Barnowski, 3. miejsce - Magdalena Śmigowska, Mariusz Śmigowski, Grażyna Pawlik.

Dodatkową atrakcja był tzw. Bieg Vip-ów w którym wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji oraz  przedsiębiorcy z terenu MiG Piwniczna Zdrój m.in. starosta ,burmistrz, dyrektor biegu, wiceprezes Spółdzielni Pracy Piwniczanka Jan Kumorek, prezes Ski Hotelu Małgorzata Łojewska, właściciel wyciągu Józef Szot, Gospodarstwo "Kozioł Bojowy”- Piotr Ściegienny oraz przewodnicząca Komisji Sędziowskiej PZN w Nowym Sączu Ewa Bereś.

Były także indywidualne wyróżnienia za ciekawy, oryginalny ubiór na ten bieg. Bezkonkurencyjni okazali się wspomniana Ewa Bereś i Józef Szot, którzy zaprezentowali stroje nawiązujące do regionalizmu, ale także do epoki. Dodatkową atrakcją były także wyścigi drużynowe na nartach dla kibiców.

W zawodach uczestniczyło razem około 200 zawodników i zawodniczek z różnych stron Polski i Słowacji. Puchary, dyplomy i nagrody wręczali Burmistrz MiG Piwniczna Zdrój Dariusz Chorużyk i Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Głównym organizatorem zawodów było MiG Piwniczna-Zdrój, która finansowała całość tego przedsięwzięcia, a puchary fundowało starostwo powiatowe w Nowym Sączu. Kierujemy podziękowania do wszystkich służb i organizacji, które pomagały przy organizacji tych zawodów i wszystkim sponsorom.

Marian Dobosz, Dyrektor Biegu Popradzkiego

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce