5. EKO-OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej już za nami


Opublikowane w śr., 18/01/2017 - 11:16

Mimo wymagającej trasy i niesprzyjających warunków atmosferycznych, 14 stycznia w Pietrowicach pobiegło blisko 250 osób z Polski i Czech. 

Nie straszny im mróz, zalegający śnieg oraz trudna do przebiegnięcia trasa, która wiodła polami, przez las i drogą asfaltową. Biegacze, którzy w sobotnie południe zdecydowali się rywalizować w Pietrowicach z dumą i zadowoleniem ukończyli 10 km bieg. 

- Trasa bardzo mi się podoba, cieszę się, że dobiegłam do mety. Jak tylko zdrowie pozwoli, to za rok też stawię się na starcie – zapewniła Bernadeta Stós, startująca w kat. K50 z grupy EKO-OKNA Runners.

Najszybciej wymagany dystans pokonał Karol Grabowski z Częstochowy (34:55). Tuż za nim był Martin Ocasek z czeskiego Krnova (35:06). Na trzecim miejscu uplasował się również Czech Roman Janecki z Brezovej (36:44). 

Wśród kobiet najlepsza była Adela Esentierova z Czech z czasem 41:48 zajęła 18 miejsce w kat. open. 

Pełny dystans pokonał także Prezes Zarządu firmy EKO-OKNA S.A., która patronuje pietrowickiej imprezie - Mateusz Kłosek. 

- Jestem bardzo zadowolony ze swojej grupy EKO-OKNA Runners. Jest nas coraz więcej. Biegacze sukcesywnie zapisują się na imprezy ogólnopolskie. Będą reprezentować nas w prestiżowych maratonach i półmaratonach. A dziś sam po raz pierwszy zdecydowałem się wziąć udział w zawodach. Były one dużym wyzwaniem, trasa wymagała kondycji, sprawności fizycznej i energii. Niesamowite przeżycie – podsumował swój bieg Mateusz Kłosek.

Grupa EKO-OKNA Runners miała swoją osobną klasyfikację, a nagrody wręczał sam prezes. Zwycięzyli Aleksandra Kulak (52:11) i Krzysztof Czekała (40:49).

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: