5. Półmaraton Oleszyce: „Do trzech razy sztuka” Krzysztofa Jaworskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 12/02/2018 - 09:19

Już po raz piąty Stowarzyszenie „Czas na pomoc” przy współpracy z Nadleśnictwem Oleszyce zorganizowało naprawdę wyjątkowy zimowy półmaraton. Dość powiedzieć, że numery startowe wyprzedają się niemalże w dniu zapisu.

W tym roku na starcie stanęło 300 osób. O godzinie 11:00 wyruszylśmy na malowniczą zimową trasę prowadzącą po terenach Nadleśnictwa Oleszyce. Zaraz po biegaczach wystartowała kolejna liczna grupa licząca ponad stu miłośników nordic walking, którzy mieli do pokonania ponad dziewięć kilometrów.

Wśród mężczyzn poza konkurencją był Krzysztof Jaworski, reprezentujący Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro, który uzyskał czas 1:21:27. Tuż za nim uplasował się - z czasem 1:22:10 - Marcin Kruba z Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół. Na najniższym stopniu podium stanął Marcin Michalec z KKB MOSiR Krosno, uzyskując czas 1:22:14.

Warto wspomnieć, że dla Krzyśka był to już czwarty start w tej imprezie i w poprzednich dwóch latach dwukrotnie zajmował czwarte miejsca a w tym roku udało mu się wreszcie wygrać, z czego też bardzo się cieszył na mecie.

Wśród kobiet nie miała sobie równych Katarzyna Winiarska z Przemyskiego Klubu Biegacza, która pokonała trasę w czasie 1:32:23. Kolejną kobietą na mecie była Beata Lange z klubu Biłgoraj Biega, z czasem 1:36:49. Podium uzupełniła Agnieszka Faron z Norafsport, uzyskując czas 1:42:16.

W marszu nordyckim najlepsi okazali się Tomasz Wojtowicz z Krosna. Kolejne miejsca na podium dla Tadeusza Kubiszyna i Wojciecha Kułakowskiego, obaj z Lubaczowa. Natomiast wśród pań najlepsza okazała się Małgorzata Kubiszyn z Lubaczowa. Za nią uplasowały się Wiesława Kubiszyn, również z Lubaczowa, oraz Dorota Rejman z Tarnobrzegu.

Po biegu na każdego czekał gorący posiłek, ciepła herbata i kawa oraz kiełbaska na ognisko, przy którym można było się ogrzać po biegu a także kilka niespodzianek.

Na zakończenie tej wyjątkowej imprezy biegowej zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami oraz w pełni zasłużonymi brawami.

Maciej Majda, Ambasador Festiwalu Biegów

Pech Ambasadorki

Gościliśmy na terenie Leśniczówki Zabiała. Trasa w całości przebiegała duktami leśnymi w pięknej zimowej scenerii. Na trasie półmaratonu stawiło się 300 biegaczy. Bieg ukończyły 292 osoby, w tym 63 kobiety.

Zwyciężyła Katarzyna Winiarska z Przemyskiego Klubu Biegacza (1:32:21) oraz Krzysztof Jaworski z Visegrad Maraton Rytro (1:21:26). Ja w Kategorii K60 zajęłam trzecie miejsce (2:24:06). Niestety doznałam kontuzji stawu skokowego – jestem w trakcie rehabilitacji.

Impreza zorganizowana profesjonalnie. Na zakończenie losowanie nagród.