5,5 km pomocy dla łódzkiej Fundacji Gajusz


Opublikowane w pt., 29/03/2019 - 09:34

W niedzielę, 31 marca 2019, w Lesie Łagiewnickim w Łodzi odbędzie się Provident RUN. Bieg jest organizowany, aby wspomóc Fundację Gajusz, która pomaga przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom.  Całość dochodu z pakietów startowych zostanie przekazana na konto fundacji. To druga edycja Provident RUN.

W ubiegłym roku w biegu wzięło udział blisko 300 osób, a na konto Fundacji Gajusz wpłynęło w sumie 30 tys. złotych.

Bieg główny Provident RUN dla Fundacji Gajusz wystartuje o godzinie 13:00. Tak jak

w zeszłym roku zawodnicy przebiegną lub przejdą (sekcja nordic walking) trasę o długości 5,5 km. Swoją szansę będą też mieli najmłodsi biegacze, wśród których będą również wychowankowie Świetlicy Środowiskowej OO. Franciszkanów. Najmłodsi biegacze, przebrani za postacie z bajek i komiksów, zmierzą się z dystansami 300, 500 lub 1000 metrów w Biegu Super Bohaterów, który odbędzie się przed biegiem głównym. Będzie to też inauguracyjny bieg Akademii Biegania ProviKidsRun, w której trenują podopieczni domu dziecka i świetlicy środowiskowej.

W biegu głównym Provident RUN pobiegnie 400 osób. Swój udział zapowiedzieli znani sportowcy: Iwona Guzowska – wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, i Piotr Kędzia – polski lekkoatleta, sprinter, zawodnik AZS Łódź.

Całość dochodu z pakietów startowych zawodników Provident RUN zostanie przekazana na konto Fundacji Gajusz, która od ponad 20 lat wspiera dzieci chore i skrzywdzone przez los. Współpracuje z niemal setką specjalistów, zapewniając pomoc medyczną, psychologiczną i socjalną. Dzięki kwocie 30 tys. złotych z zeszłorocznego biegu fundacja mogła dofinansować działalność 3 swoich hospicjów (stacjonarnego, domowego i perinatalnego).

– Każdego dnia dbamy o to, by nawet krótkie życie było piękne i pełne miłości. Wszystkie podejmowane przez nas działania wiążą się z dużymi kosztami – co miesiąc dokładamy ponad 100 000 zł, by nasze hospicja mogły odpowiadać na potrzeby podopiecznych. Dlatego nieustannie potrzebujemy wsparcia finansowego. Bardzo ważne są środki, które otrzymujemy z 1% z podatku – mówi Anna Rajska-Rutkowska, wiceprezes Fundacji Gajusz. – Nie są to jednak kwoty wystarczające. Dlatego niezwykle cenne są dla nas inicjatywy ludzi, którzy są gotowi poświęcić swój wolny czas i energię, aby zdobyć pieniądze na pomoc naszym podopiecznym. Zapraszam do kibicowania osobom biegnącym w Provident RUN. Fundacja Gajusz będzie na trasie biegu dopingować wszystkich zawodników – dużych, małych, biegnących i idących – dodaje Anna Rajska-Rutkowska.

Głównym założeniem Provident RUN jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli pasji do sportu i zdrowego stylu życia z pomaganiem potrzebującym. Bieg jest kolejną inicjatywą pracowników Providenta, którzy chętnie angażują się w akcje pomocowe.

– Pierwsza edycja biegu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, w tym roku również mamy pełną listę zgłoszeń. Staramy się zachęcić wszystkich do aktywności fizycznej, jaką jest bieganie, dlatego wprowadziliśmy nowatorskie rozwiązanie w postaci kategorii medalowej 90 kg+ – mówi Radosław Kacprzak, Specjalista ds. Bezpieczeństwa Pracy z Provident Polska, który jest pomysłodawcą biegu. – W zespole Providenta jest wielu miłośników biegania, dlatego z tak dużym entuzjazmem spotkał się pomysł zorganizowania charytatywnego biegu w Łodzi. Cieszę się, udało się nam połączyć siły i wykorzystać tę energię, by ponowie wesprzeć podopiecznych Fundacji Gajusz – dodaje Radosław Kacprzak.

Fundacja Gajusz powstała w 1998 roku w Łodzi, aby pomagać przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Fundacja prowadzi w Łodzi hospicja dla dzieci – stacjonarne, domowe i perinatalne, a także Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli dla niemowląt opuszczonych przez biologicznych rodziców i Centrum Terapii i Pomocy Cukinia dla dzieci okrutnie doświadczonych przez los. Pracownicy i wolontariusze fundacji każdego roku wspierają ponad 200 rodzin, które znalazły się sytuacji kryzysowej. Zapewniają im poczucie bezpieczeństwa, całodobową opiekę, spełniają marzenia dzieci.

Fundacja prowadzi kampanie uświadamiające Polaków jak ważną pomoc otrzymują jej podopieczni i prosi ich o przekazanie 1% z podatków.

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce