56. Bieg Westerplatte z nowym terminem


Opublikowane w pon., 26/02/2018 - 11:32

Nie 9 września, a tydzień później wystartuje 56. Bieg Westerplatte, jednego z najbardziej popularnych biegów na 10 km w Polsce.

W ubiegłym roku 3 452 uczestników (rekord frekwencji imprezy) pokonało zupełnie nową trasę z Westerplatte przez kładkę nad Motławą do Europejskiego Centrum Solidarności, symbolicznie wyznaczającą drogę od wojny do wolności. Najszybciej zrobił to Marek Kowalski - 31:08, broniąc tytułu zwycięzcy.

W tym roku medalista mistrzostw Polski na dystansie 10 000 m ma szansę na hattrick. - Trasa bardzo fajna, jest szybka i można na niej robić fajne wyniki. Przede wszystkim zwiedzamy też Gdańsk, więc przy tym całym zmęczeniu można sobie spojrzeć i myśli trudne, czarne na chwilę odgonić – relacjonował w ubiegłym roku triumfator.

Tytułu wśród pań będzie bronić Aleksandra Brzezińska (w ubiegłym roku czas 34:15)

Historię imprezy tworzy też dwóch szczególnych zawodników. Mieszkający w Olsztynie Kazimierz Podolak (lat 78), który uczestniczył w pierwszej edycji tej wyjątkowej imprezy i pobiegł także w ubiegłym roku. Z kolei Jacek Bandurski (lat 82) ma za sobą już pięćdziesiąt (!) startów w tej imprezie.

Organizatorami Biegu Westerplatte są Gdański Ośrodek Sportu i Radio Gdańsk.

56. Bieg Westerplatte w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce