6. Bieg Walny w Rytrze - „malownicza trasa”, „atmosfera” i tort [ZDJĘCIA]

Opublikowane w ndz., 21/01/2018 - 10:21

Co roku w Rytrze organizowany jest Bieg Walny dla członków stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro oraz wszystkich chętnych sympatyków biegania – pisze Angelika Brończyk, Ambasadorka Festiwalu Biegów.

W tym roku trasa prowadziła spod Perły Południa w kierunku Małej Roztoki. Pogoda dopisała, aczkolwiek brakowało zimowej aury jak na ten miesiąc. Na starcie pojawiło się 52 osoby i tyle też ukończyło bieg.

Ruszyliśmy o godz. 12:00. Już po niecałych 39 minutach można było zobaczyć pierwszego mężczyznę na mecie. Był nim Krzysztof Jaworski. Tuż zanim uplasował się Bogdan Gawron, a podium dopełnił Grzegorz Czyż.

Wśród kobiet nie miała sobie równych Anna Bodzony, która pokonała trasę w 46 minut i 29 sekund. Kolejną kobietą na mecie była Edyta Michalik, a tuż za nią moja skromna osoba.

Biegacze byli zadowoleni zarówno z pogody jak i malowniczej trasy, a najbardziej ze świetniej atmosfery, która towarzyszy rokrocznie imprezie w Rytrze.

Po biegu na każdego czekał gorący posiłek oraz ciepła herbatka, a na zakończenie dnia zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. Nagrodzeni zostali także zwycięzcy Ligi Biegów Patriotycznych.

Wśród biegaczy znalazło się także kilku odważnych morsów, którzy postanowili zregenerować się po biegu w ryterskim potoku.

Samo Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro świętowało 10-lecie działalności. Był okolicznościowy tort, sztuczne ognie i snucie planów na przyszłość. 100 lat!