600 km "ku inspiracji". Dla Kacpra przez Islandię

 

600 km "ku inspiracji". Dla Kacpra przez Islandię


Opublikowane w pt., 19/04/2019 - 07:15

Nazywam się Szymon Makuch i jestem biegaczem. Chciałbym zainteresować Was moim projektem, który zamierzam zrealizować w Islandii. Na początku lipca tego roku zamierzam przebiec wyspę z północy na południe.

Pomysł przebiegnięcia Islandii zrodził się w mojej głowie już parę lat temu. Jednak decyzja o podjęciu tego wyzwania powoli dojrzewała we mnie i wyklarowała się po trzech latach. Termin realizacji projektu to 29 czerwca – 17 lipca tego roku.

Trasa biegu to ponad 600 km. Mój plan zakłada, że każdego z 12 dni przebiegnę 50 km. Będę biegł sam, bez wsparcia osób trzecich. Najpotrzebniejszy sprzęt oraz jedzenie będę miał ze sobą w plecaku.

Swoim biegiem nie zamierzam bić rekordów prędkości ani wytrzymałości, ale chcę zmienić czyjeś życie. Zdecydowałem się pomóc Kacprowi Turaczykowi, który cierpi na postępujący zanik mięśni - dystrofię Duchenne’a. Ta choroba sprawia, że Kacper z dnia na dzień jest coraz słabszy. Najprostsze czynności są dla niego bardzo dużym wyzwaniem.

Na szczęście jest nadzieja w rehabilitacji i leczeniu komórkami macierzystymi. Ta metoda jest bardzo skuteczna, ale też jest bardzo droga. Wraz z pomocą Stowarzyszenia Krzysiek Pomaga Pomagać, które opiekuje się Kacprem, chcę zebrać pieniądze poprzez portal zrzutka.pl na jego leczenie oraz na pokrycie kosztów mojego przedsięwzięcia.

Kacper jest niesamowicie dzielnym chłopcem, któremu chce pomóc, aby stał się samodzielny zmagając się z codziennością.

Chcę pokazać, że poprzez bieganie mogę zmienić czyjeś życie na lepsze. Tak jak wspomniałem, moja trasa liczy ponad 600 km, co równa się przebiegnięciu ponad 15 maratonów, Kacper ma 15 lat. Każdy maraton dedykuję jednemu rokowi z jego życia, wypełnionemu jego zmaganiem z rzeczywistością.

Plan trasy:

  • Półwysep Rifstangi
  • Kanion Asbyrgi
  • Wodospad Detifoss
  • Jezioro Myvatn
  • Księżycowy krajobraz drogi F26
  • Park Narodowy Thorsmork
  • Tęczowe góry Landmannalaugar
  • Droga pomiędzy lodowcami Myrdasjokull i Eyjafjallajökull
  • finisz przy wodospadzie Skogafoss

Gorąco zachęcam do wsparcia zbiórki na rzecz Kacpra – TUTAJ profil zbiórki. Zachęcam do śledzenia mojego biegu – ku inspiracji biegowej i charytatywnej.

Szymon Makuch


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce